Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeptemberben megszűnik a...

Zsu0515 kérdése:

Szeptemberben megszűnik a munkaviszonyom, viszont addigra 25 hetes terhes leszek. Mi fog így járni, ha elmegyek a maradék 3 hónapra munkanélkülire?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy munkanélküli után is jár igazából minden, mert az elmúlt évben volt munkaviszonyom. Ha lejár a munkanélküli utána hogy leszek biztosított?

2014. júl. 4. 17:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Igényelhetek valami járadékot amiben van biztosítás? mint pl.munkanélküli után az a segély, vagy valami hasonló?
2014. júl. 4. 17:28
 2/12 anonim ***** válasza:
A munkanélkülit úgy vedd ki, hogy a szülés napja is beleessen. Úgy járhat a gyed. De ha addigra lejár, és a szülés napján nem lesz biztosított jogviszonyod, akkor csak a gyes fog járni.
2014. júl. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem úgy van, hogy megvan a 365 napom akkor jár a gyed? nekem azt mondták...
2014. júl. 4. 17:33
 4/12 A kérdező kommentje:
úgy terveztem hogy belesessen a munkanélküli amúgy
2014. júl. 4. 17:34
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, meg kell lennie a 365 napnak viszont másik feltétel, hogy a szülés napján is legyen biztosított jogviszony. Olvass utána.
2014. júl. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
feldobom a vacsit és írok neked privit!
2014. júl. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha úgy kalkulálod, hogy a szülés időpontjában még járjon a járadék, akkor kapsz tgyást és gyedet is. Viszont számíts arra, hogy a gyed alapja a minimálbér lesz. Tgyásnál még számít, hogy idén megvan a 180 napi jövedelmed, de gyednél már nem fog.
2014. júl. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
tudom nem szabad a kevéssel megelégedni de jobb mint ha semmit se kapnék...szerintem....úgy tervezem hogy szeptember1-től megszűnne a munkaviszonyom, de augusztus utolsó hetében elmennék betegállományba(addig asszem nem lehet megszüntetni a munkaviszonyt), bár nem tudom mennyi idejig lehetek veszélyeztetett terhesen betegállományba december 12re vagyok kiírva
2014. júl. 4. 18:49
 9/12 anonim ***** válasza:

Táppénzen csak addig lehetsz, amíg a munkaviszonyod tart.

MEgy a privi.

2014. júl. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Miert szunik meg a munkaviszonyod?
2014. júl. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!