Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeptemberben megszűnik a...

Zsu0515 kérdése:

Szeptemberben megszűnik a munkaviszonyom, viszont addigra 25 hetes terhes leszek. Mi fog így járni, ha elmegyek a maradék 3 hónapra munkanélkülire?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy munkanélküli után is jár igazából minden, mert az elmúlt évben volt munkaviszonyom. Ha lejár a munkanélküli utána hogy leszek biztosított?

2014. júl. 4. 17:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Sok a nyitott kérdés. Kapnál 3 hónap munkanélkülit? Mert ahhoz 3 év munkaviszony kell.

Ha a szerződésed határozatlan, nem rúghatnak ki, ép eszű terhes meg nem mond fel magától. Ha a szerződésed lejár, az más, azt egyszerűen nem hosszabbítják meg. Hiába mész el táppénzre, ha megszűnik a munkaviszony, mert lejárt a szerződés és nem hosszabbítják, akkor a táppénz is véget ér.

Mindenképp munkanélküli segélyen kell lenni, mikor a tgyást igényled és a gyed igényléshez is kell legalább 1 munkanélküli segélyes napot hagyni! Itt az is kérdés, pontosan hány nap munkanélküli jár?

Mindenképp úgy kalkulálj, hogy a tgyás vagy szülés napján is kapj még segélyt és a gyed igényléshez is hagyj egy napot!

Ha lejár a munkanélküli és még nem igényeltél tgyást vagy nem szülsz meg, akkor nem jár sem tgyás, sem gyed, ha nem lesz munkahelyed.

Munkanélküli után úgy lehetsz biztosított, ha nem vagy tgyáson már, hogy kapsz aktív korúak ellátását vagy kéred az önkormányzatot fizesse helyetted, ha jogosult vagy rá, illetve te fizetsz havi 6600 Ft TB-t, viszont ezekkel nem vagy jogosult tgyásra és gyedre sem.

Vagyis, lehet valakinek 10 év munkaviszonya is, ha a tgyás igényléskor vagy szüléskor nincs munkahelye vagy nincs álláskeresési támogatáson, akkor nem jár a tgyás és gyed, csak gyes.

2014. júl. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

11-nek igaza van.

Nekem tavaly szűnt meg a munkahelyem véglegesen, de mivel én már terhes voltam így én voltam a főnökkel az utolsó aki eljött. Kaptam a tgyást és most kapom passzívan a gyedet. Ha határozatlan szerződésed van akkor NE gyere el várd meg míg teljesen megszűnik a munkahelyed. Most megint állapotos vagyok, 1 hét múlva szülök de már erre a babára csak gyest fogok kapni, viszont még 1 évig kapom a gyedet.

2014. júl. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!