Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár ilyen esetbe bármi is?

Jár ilyen esetbe bármi is?

Figyelt kérdés
Babát szeretnénk a párommal.Volt két vetélés.Tuti hogy veszélyeztetett leszek emiatt és az orvosom ki fog írni.legutobb most februárba volt vetélés,sajnos nem tudtam visszamenni a munkahelyemre mert február végén megszünt.3 évig dolgoztam ott.Munkanélkülin voltam 3 hónapig.Az éves keretet így ki is merítettem.Találtam munkát most a probaidő lejárta előtt elküldtek.Kérdésem az hogy ha addig jön össze a baba ameddig nincs munkám jár valami támogatás a 9 hónapra akár önkormányzati,hogy legalább a tb rendezve legyen?Mert ugye ha nincs munkám nem tud az orvos kiírni.Gyed járna?Ha találok munkát gyorsan amit nagyon remélek akkor ugye meg kell várnom hogy leteljen a próbaidő mert ha közbe lennék kiírva azonnal kirúgnának gondolom.Számít az valamit hogy most ugyan nincs munkám de előtte 3 évig volt folyamatosan egy helyen.
2014. júl. 10. 13:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha szüléskor vagy a tgyás igénylésekor lesz munkahelyed, akkor jár tgyás és gyed is, mivel az előző munkahelyen eltöltött idő is beleszámít a 365 napba, csak a lényeg, hogy a szülést megelőző 2 éven belül legyen.

Lényeg, hogy mikor szülsz nincs munkahelyed és nem vagy álláskeresési járadékon sem, akkor gyes fog járni 3 évig.

Családi adókedvezmény: ha a gyerek apjával nem vagytok házasok, akkor az apa a gyerek születése után tudja igénybe venni ezt a kedvezményt, a magzati időre járót pedig adóbevallásban tudja visszaigényelni, miután a baba megszületett.

Táppénzre nem tudsz menni, ha nem lesz munkahelyed. Mindenképpen próbáld meg, hogy az önkormányzat fizesse neked legalább 1 évig a TB-t. Ha nem fizetik és semmilyen segélyt nem kapsz, akkor neked kell havi 6600 Ft-ot fizetni. Ha megkapod az aktív korúak ellátását, akkor azzal jogosult vagy ingyenes orvosi ellátásra.

2014. júl. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!