Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A környezetetekben mennyi...

A környezetetekben mennyi időt maradnak otthon az anyukák a gyerekeikkel? A gyed-gyes időszakra gondolok.

Figyelt kérdés
2014. júl. 10. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

80 százalékban 3 évig

a többieknek nem szűnt meg a cége gyes alatt, vagy eleve munkanélküliek voltak teherbe eséskor

2014. júl. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Úgy fogalmaznám meg, hogy amíg jár a GYED. Tehát aki 1 gyereket vállal az 2 évig. Aki többet az pedig jellemzően közvetlenül egymás után szüli őket és a legkisebb 2 éves koráig marad otthon. Az ismerőseim/munkatársaim nagy része egyetem után dolgozik pár évet és utána szül gyereket, tehát a koruk miatt nem is nagyon van lehetőségük a gyerekek között visszamenni dolgozni.
2014. júl. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Fél-1 év után mennek vissza dolgozni félmunkaidőben. Teljes munkaidőbe általában az óvoda vagy iskola kezdetekor, de sokan maradnak fél munkaidőben, vagy a férj és a feleség is 70-80%-ra mennek később, mert eleget keresnek.


Németország. Az ismerőseink, barátaink, családtagjaink többsége így csinálta.

2014. júl. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Ket evesen ment a bolcsikebe, es nem a penz miatt mentem vissza dolgozni, hanem mert igenyelte a gyerekek tarsasagat, es megorult otthon a negy fal kozott, mar nem csak anyara volt szuksege, hanem a kozossegre is. En viseltem meg az elvalast!
2014. júl. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

A környezetem 30 körüli budapesti értelmiség, általában multiban sínylődve.


Fél-egy év az általános, ha belegondolok. Volt egy lány, aki PhD-zott mellette és ezért maradt 2 évet otthon, nyilván így könnyebb volt. Főnököm 6 hetet volt otthon, mert amerikai származású és náluk ez a megszokott.


jelzem, van mkh-i bölcsi a cégnél, szóval nekünk azért könnyű!


28n

2014. júl. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
1-1,5 év után.
2014. júl. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Én a két évet amíg a gyed jár azt látom általánosságban. Lényegében akkor szinte megkapja a volt fizuját ottlét alatt. Most gyed extra miatt mennek sokan vissza, előbb mert gyed mellett is dolgozhatnak.
2014. júl. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Van ismerősöm, aki a gyerek 1 éves korában ment vissza, van, aki kivárta a három évet. Az általános kb. 2 év. Az egyik kolléganőm 4,5 hónap után jött vissza, az anyukája van otthon a babával. Én a fiam 7 hónapos korában mentem vissza, és a férjem jött el gyedre, ő marad 3 éves koráig itthon.
2014. júl. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Én mindhárommal itthon voltam 3 évig.


A többség szintén ezt teszi, a főnöknőm anno 10 hónapot volt otthon, aztán bölcsibe adta a fiát.

2014. júl. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
Átlag a gyerek 2 éves koráig. Nagyon kevesen maradnak otthon 3 évet. Csak az, ahol a család férfi tagja nagyon jól keres.
2014. júl. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!