Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen saját vállalkozást,...

Milyen saját vállalkozást, kisebb egyszerű üzletet ajánlanátok otthon, gyesen lévő kismamának?

Figyelt kérdés

A párom csak úgy engedi hogy legyen gyerekünk, ha otthon dolgozom is, nem tűri el, hogy csak "lógázzam a lábam", és mivel ő 600 felett keres nettóban külföldön, ezért min. a felét nekem is ki kell termelnem. Ez a feltétele, hogy vele maradhassak és végre legyen nekem is kisbabám.

Tudnátok nekem tippeket adni? Mindenféle kézműves tevékenységhez értek, tudok varrni, hímezni, riselni, rajzolni, festeni, sütni, kertészkedni, meg még sok egyéb mindenhez értek.

Várom válaszaitokat. :)



2014. máj. 24. 10:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

"Ez a feltétele, hogy vele maradhassak és végre legyen nekem is kisbabám."


Hát, ha leírnám, mit gondolok rólad, kimoderálnának. De lehet, hogy így is ki fognak...

2014. máj. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A tanácsom az, hogy hagyd el!


Kézműves tevékenységgel ennyit nem tudsz megkeresni, még a Gyed-del együtt se. A gyereknevelés meg nem láblógatás, egyáltalán.

2014. máj. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Megérdemled a sorsod :)

A büdös életben nem fogsz 300 nettót összeszedni kisgyerek egész napos gondozása mellett.

2014. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, bár nem efféle válaszokra számítottam. Kicsit nehéz helyzetben vagyok, ez tény, de engem is meg lehet érteni, hogy szeretnék saját családot.
2014. máj. 24. 17:51
 5/14 anonim ***** válasza:

eddig mit csináltál?

300 nettót nem is, de mondjuk 100-150 nettót össze tudsz szedni.

amin gondolkozhatsz:

saját készítésű ékszerek, táskák árusítása

műkörömépítés (otthon)

internetes kereskedelem (jellemzően vatera)

grafikus (szabadúszó)

webfejlesztés, webdesign (szabadúszó, vagy távmunkában)

fordítás


ha a pasid ennyit keres nyilván akad egy kis tőke befektetésnek. akkor pedig a lehetőségek határtalanok, alapíts(atok) kftt vagy legyél egyéni vállalkozó, nyiss egy kozmetikát, vagy kisboltot, kertészetet, éttermet. természetesen nem úgy gondolom h te robotolnál ott hanem mint ügyvezető intézhetnéd a dolgokat. bár kétlem h egy kisgyerek mellett ez egy normális embernek megy... dehát elvégre van aki csecsemő mellett félállásban marad, szóval semmi sem kizárt.


mindezek ellenére én is úgy tartom, h a párod egy sóher bunkó, de ha így döntöttél...

2014. máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5-ös!

Nagyon szépen köszönöm, én is hasonlókon gondolkodtam.

Nem kapok semmilyen támogatást tőle, sem most, sem később, azt hiszem csak ha már gyereket várok majd. Így akarja elkerülni hogy nehogy a pénzéért szeressem. Jó ember egyébként, de túl sokan ki akarták már használni.

2014. máj. 24. 20:58
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a párod ha külföldön 700 alatt keres, akkor nem lehet tipikusan a pénzéért szeretik kategória. Persze ha valaki nagyon alacsony társadalmi rétegből jön, elámulhat ezen. Mindegy. Viszont ha neked valaki feltételt szab, hogy vele maradhass, nos, ő nem szeret téged. És valószínűleg te sem őt szereted, hiszen látszólag azért akarsz *tőle* gyereket, hogy megkapd a pénzét.


Szerintem jelentős korkülönbség is van, a szüleid szegények, vidéken nőttél fel, és menekültél otthonról. A tippem az, hogy ha vele maradsz, boldogtalan leszel egész életedben.

2014. máj. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7-es!

Nem ámulok el, viszont mindig benne van a pakliban, hogy esetleg nem mennek olyan flottul a dolgok és még ő is maradhat munka nélkül, vagy megbetegedhet, vagy valami.

Pár év a korkülönbség, valóban én vagyok a "szegényebb", de mindig megéltünk. Nem ezen múlik szerintem. A pénzét semmiképp sem viszem, mert házassági szerződésünk is lesz, amiben le vannak fektetve dolgok.

2014. máj. 25. 07:42
 9/14 anonim válasza:
Én is hasonló cipőben járok,csak az én párom hajózik és ott keres sok pénzt.De ha a te párod szárazföldön dolgozik és van rá lehetőség,menj költözz ki hozzá!Baba mellett 4-6 órában tudnál dolgozni ha beszéled a nyelvet.Német nyelvterületeken szépen támogatják a gyerekes családokat és toleránsak a munkaadók az anyukákkal szemben,a bölcsődék is megbízhatóak.4 órás munka 450 eurós alappal rengeteg van és ehhez a családi pótlék pluszban hozzáadódik és meglesz az áhított 300 ezres általad termelt bevétel.
2014. máj. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ki kell, hogy ábrándítsalak: csecsemő mellett segítség nélkül nem nagyon fogsz tudni otthon annyit dolgozni, hogy megkeresd az általad megjelölt összeget. Esetleg a kézműves dolgok jöhetnek szóba szerintem, amit bármikor félbe lehet hagyni, le lehet tenni. De ezeket a dolgokat el is kell adni, s néha ez a nagyobb erőfeszítés.

Amúgy elég furcsa kapcsolat ez a tietek, ne legyen igazam, de látom a sötét jövődet, ha mellette maradsz: beleszakadsz majd a munkába, a teljesítéskényszerbe, mégis kevés lesz neki mindig, amennyit csinálsz, amennyit dolgozol. És a gyermekedben sem fogsz örömet találni, mert hogy is mehetnétek el sétálni, ha aznap még egy kenyérre valót sem kerestél. És bizony lesznek ilyen napok, nagyon sok.

Én a helyedben a segítségét kérném egy vállalkozáshoz, beleadnék anyait-apait, s miután állok a saját lábamon, a pénzét visszaadnám, s eldönteném, hogy akarok-e vele maradni vagy sem. (Lehet fujjogni, ki használ kik kit)

Különben gyerek mellett is lehet pénzt keresni, de nem otthon, ahol 20 percenként kizökkentenek a munkából, ezt saját tapasztalatból írom.

2014. máj. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!