Tényleg gyakori, hogy a kelengyepénzre számolva vásárolja meg valaki a baba "alapfelszerelését"?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdés egyik válaszolója döbbentett meg, aki teljes mértékben ebből kívánta fedezni a baba cuccait.

Furcsa nekem ez a gondolatmenet, ahelyett, hogy a gyerekvállalás előtt előre gondolkozva félretennének, az államra bízzák (és háborodnak fel, hogy nem nagyobb az összeg, ami ugye kampányfogásként elhangzott a választások előtt) ennek a fedezését?


Mi történik, ha bármilyen egyéb, váratlan kiadás keletkezik? Tápszeres lesz a baba, betegség miatt nagyobb gyógyszerkiadás, hirtelen elromló háztartási gép, stb. Ebben az esetben nincs keret a gyerek gyógykezelésére vagy egy új hűtőszekrényre, mert a régi elromlott?


Csak szerintem felelőtlen ez a fajta hozzáállás?


2014. júl. 12. 16:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Feltételezem, azok számítanak rá, akik nem keresnek annyit, hogy esélyük legyen bármiféle vésztartalékot félretenni. Meg aztán nem minden babát sikerül előre megtervezni.
2014. júl. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vannak alacsony keresetű családok aki NEM A PÉNZÉRT VÁLLAL GYEREKET de ha arra várnak, hogy legyen valami vésztartalékuk akkor soha nem lenne gyerekük, a környezetemben is sok ilyen példa van, mindent megadnak a gyereknek, de nincs sok pénzük és mégis a gyerekeinek él.
2014. júl. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
Én mondjuk ezt el sem tudom képzelni, hogy ahol nincs gyerek nem tudnak egy év alatt 65 ezret félretenni mert ennyi a kelengyepénz, azért ennyire nem rossz világban élünk. Ez nincs havi 5500Ft vagy napi 180 Ft. Semmi bajom kis keresetűekkel vagy bárkivel de azért ez üres kifogás.
2014. júl. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Én egy ilyen esetet ismerek, egyszerre szültünk. Szerintem elkeserítő, főleg ha arra gondolunk, hogy ez egyszer kapják és még sok olyan esemény lesz, amikor szükség lesz pénzre.
2014. júl. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%
Mondjuk ezt egyáltalán, hogy valósítják meg? Hisz védőnő kimegy mindenkihez megnézni, hol miben alszik a gyerek, vagy nem?
2014. júl. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát, amúgy kelengye pénz a neve..... Ez egyébként bőven sok is arra ami szükséges egy babának eleinte. Aztán nyilván az évek múlásával ezek az összegek csak nőnek.
2014. júl. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Noi333 ***** válasza:
45%
hát a legutolsó hozzászólás kiakasztott. sok a 65ezer kelengyepénz?? :O mihez képest? egy kisbabának ennél 3szor ennyi is kell, hogy minden meglegyen ami szükséges a születésekor. kiságy, babahordozó,babakocsi,tápszerek,pelenka, ruhák,kiskád,tisztasági szerek.... sorolhatnám. ezért érdekes az a hozzászólás.
2014. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
re5. Nem, a védőnő nem megy ki mindenhová körülnézni. Nálunk pl szülésig nem volt. Tudta, hogy melyik házban lakunk, val.szeg látta rajtunk, hogy normális körülmények között lakunk, ennyi.
2014. júl. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, ez annál a nőnél, aki egy időben szült velem úgy történt, hogy tudta a védőnő, hogy nincs meg semmi, ezt jelezte is a kórházi védőnőnek, így nem is adták haza a babát. Egy anyaotthonba kerültek, és abban maradtak, hogy amint megkapja a pénzt az anyuka, a saját védőnőjével együtt fognak bevásárolni a babának. Nem tudom, hogy később mi lett, annyit tudok, hogy ő egy nappal előbb mehetett "haza", és betegszállítóval vitték őket anyaotthonba.
2014. júl. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#7 - Szerintem nem úgy kell értelmezni (amúgy a hivatalos neve NEM kelengyepénz, a köznyelv hívja így), hogy az állam közvetve bevásárol a babának. Csak hozzájárul az életkezdéshez, de nem hivatott minden ezzel járó költséget fedezni. Ez elsődlegesen a szülők feladata.


Persze, nagy segítség ez az összeg, főleg nagyon alacsony kereset mellett, de ahogy írta is valaki korábban, annyi komolyabb kiadás lehet a babával összefüggésben később, hogy ha a kezdeti, TERVEZHETŐ kiadásokra nincs forrás, honnan lesz a többire?


Nekünk pl úgy indult, hogy egy hetesen kapott egy olyan gyógyszert, amiből egy havi adag került 60.000 Ft-ba, ráadásul tápszeres lett. Ez kapásból 80.000 Ft kiadás csak a gyerekre és akkor még nem vettünk ruhát a kinőttek helyett.

Ez bárkivel előfordulhat, nálunk is szerencsére csak átmeneti kiadás, de ilyen esetben miből teremtik elő, ha nincs félretett pénz?

2014. júl. 12. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!