Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi penzre szamithatok...

Mennyi penzre szamithatok ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Egyedul maradtam terhesen. Parom elhagyott, elotte kulfoldon eltunk, tehat nem volt itthoni munkaviszonyom az utobbi 2 evben. Ha jol tudom igy Gyed-re nem is szamithatok. Nem azert kerdezem, hogy sajnaltassam magam. Tenyleg csak annyit szeretnek tudni, hogy milyen juttatasokat fogok kapni a gyerek megszuletese utan. Na meg azt, hogy mikortol, milyen feltetelekkel es meddig? HA van valaki, aki errol tudna nekem pontosabb informaciokat adni, azt megkoszonnem. Elso gyermekem, szoval nem igazan tudom ezeket. Ha mas megoldas nincs, en dolgozni is elmennek, de nem tudom hova rakni az ujszulott gyermekem.

2014. júl. 17. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Ott kell kezzdeni, hogy elmész a Navhoz, s fizeted magad után a TB-t, mert nincs biztosításod, ki fogják számlázni az orvosi vizsgálatokat, a szülést!

Szülés után jár 60.000 egyszeri Anyasági támogatás, majd havi 25 GYES, s 13.000 családipótlék.

2014. júl. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi! De mar fizetem a Tb-t..........kulonben hogyan jarnek vizsgalatokra....
2014. júl. 17. 10:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Az egyszeri anyaság 64125 ft. Amúgy ha külföldön dolgoztál érdemes lenne ott is megérdeklődni.
2014. júl. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Arra mar nincs lehetosegem, de azert koszi!
2014. júl. 17. 10:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól összefoglalták előttem.

- ha fizeteed a biztosításodat szülésig, akkor rendben lesz az orvosi ellátásod, a babának pedig 18 éves kor alatt alanyi jogon jár, ettől nem kell félned (szülés előtt a választott házi gyermekorvos a te TAJ számodra - 8-as kezdettel- kiírja az első hetekben szükséges alap gyógyszereket, fürdetőket, a te TAJ számoddal a kicsi 2 hónapos koráig lehet ellátást igénybe venni, utána már csak a saját TAJ számával

- GYED és TGYÁS biztosan nem jár neked, mert nem volt a szülés előtt két év átlagában 180(csökkentett összeghez) vagy 365 nap munkaviszonyod vagy egyéb olyan jogviszonyod, amiből járulékot fizettél volna. Ez nagy kár.

- így ami jár: szülés után alanyi jogon járó juttatások: az egyszeri anyasági támogatás (64 eFt egyszeri összeg)- mindenkinek jár, de igényelni kell a MÁK-nál (formanyomtatvány letölthető a netről, postázni is lehet majd szülés után)

- családi pótlék egyedülálló szülők számára alanyi jogon nagyjából a gyermek 18 éves koráig vagy amíg nappalira jár ugyancsak a MÁK-nál igényelhető, van fent formanyomtatvány. Havi összege 13.700 Ft

- GYES a gyermek születésétől bruttó 28.500 Ft, nettó 25.650 Ft (csak nyugdíjjárulékot vonnak belőle, szja-t nem)- ez a kicsi 3 éves koráig jár. Akkor is teljes összegben kapod, ha elmész mellette akár teljes állásban is dolgozni


Ilyen jövedelmi helyzet mellett kérheted a gyermeked védelmebe vételét, akkor jár még az önkormányzattól segély (nagyjából a szociális segélyek alapja a havi nettó 40 eFt/fő/hó alatti jövedelem, ami ezeket figyelembe véve nálatok így lesz)


Jár tartásdíj az apától. Próbálj vele emberi hangon egyezkedni.


Elnézés a kérdésért, de ilyen jellegű kapcsolatoknál azért nem egyértelmű:

- elismerte a gyermeket sajátnak? (teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat)

ha igen, akkor mehetsz a bíróságra tartásdíj és gyermekelhelyezés, láthatás témakörben és kérhetsz költségmentességet, de legalábbis megosztást, megelőlegezést.

- ha nem, akkor az apaság megállapítását is indítani kell

- egyáltalán JELENLEG Magyarországon él a gyermek biológiai apja a volt élettársad?

- magyar állampolgár?

Ha igen, akkor itt tudsz minden ilyen jogi lépést intézni.

Ne ijedj meg nagyon, amint vége a nyári bírósági ítélkezési szünetnek, újra indulnak heti 1* az ún. bírósági panasznapi ügyintézések. Nézd meg a neten, hogy a lakóhelyed szerint illetékes elsőfokú bíróságnál ez melyik napra esik.

Bemész, kivárod a sorodat és segítenek keresetlevelet írni jogvégzett emberek- így pl. ügyvédre nem is muszáj költened, ha nem telik.


Van kihez menned? Van valamennyi tartalékod a külföldi lét után? Hol tudsz lakni? Miből tervezed eltartani a gyermekedet?

Ha ezeket a kérdéseket megválaszolod, kicsit könnyebben tudunk hasznos és értelmes választ adni.

2014. júl. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia! ige, valoban az elozo valaszolok nem adtak igazan teljeskoru tajakoztatast. Ezert nagyon koszonom a Tiedet. Az van sajnos, hogy az Apa teljesen eltunt. Leirom roviden es ugy erthetobb lesz. Mi kulfoldon eltunk, de at szerettunk volna menni masik orszagba......kozben jott a baba. Ezert ugy lattuk jobbnak ha a szules idejere haza jovok. A parom mondta, hogy ha megvan a kicsi megyek ki en is. Haza hozott, elvoltunk, nem volt nagyobb gond koztunk. Hagyott itt nekem penzt, meg volt beszelve, hogy mikor jon ujra. Aztan vissza ment kulfoldre. 1 hetig meg beszeltunk napi szinten, aztan azota nem veszi fel a telefont. Hozza teszem, senkinek sem. Se csalad, se baratok.Lassan egy honapja semmit sem tudok rola. Csak annyit, hogy hol van. Ezt is utana kerdezes alltal sikerult kideritenem. Mint minden kapcsolatban, nalunk is voltak vitak......foleg most, hogy jon a gyerek, anyagi nehezsegeink tamadtak, de erre sosem szamitottam. Sajnos apasagi nincs. Pedig, meg beszeltuk is, hogy majd ha jon, elmegyunk es megcsinaltatjuk. Ez roviden a sztrori. Nem tudom mi lelte. Nem ilyen embernek ismertem meg. Ugy latszik tevedtem. Birosagra hiaba mennek..........kulfoldon van, ugy sem talaljak meg. En most noveremnel lakom. O mondta, hogy jojjek hozza a szulesig, de akkor meg egyikonk sem gondolta, hogy a nyakan maradok. Eleg kellemetlenul erzem magam emiatt. Nem szeretek senki terhere lenni. Van egy kis tartalekom, de az sem sok. Aztan ha elfogy, nem tudom mi lesz. Meg, hogy ebbol a keveske penzbol, hogy nevelem majd a picit. Na, de nem akarok panaszkodni. ............Ezek a formanyomtatvanyok csak a netrol tolthetok le.........es mikor kell igenyelnem? Szules elott, vagy utan?
2014. júl. 18. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!