Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed alatt megszünt a cég,...

Gyed alatt megszünt a cég, jön a 2-dik baba. Kapom a juttatást? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
2011.decembertól van munkaviszonyom, 2013 május elejétől 1 hónapig szülési szabadságon voltam, megszületett juniusba a gyerek, egy hete eladta a főnök az üzletet de nem tudom h a céget is eladta vagy csak az üzletet, ha eladta a céget is akkor mi lesz velünk?jelenleg gyedet kapok juniusig, pár hetes terhes vagyok, a második babára nem kapok semmit? vagy h van ez?

2014. júl. 30. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Passzív gyed szerintem járni fog.
2014. júl. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha eladta a céget és megszünt a munkaviszony akkor csak gyes jár
2014. júl. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha megszűnt a munkaviszonyod csak gyes fog járni.
2014. júl. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak az alanyi jogon jàró gyes fog jàrni ha a megszûnést követôen nincs legalàbb 365 biztosított nap. Fél évig viszont jàr a TGYÀS mert abba beleszàmít a gyed és az elôzô tgyàs. Tehàt ennek jàrj utàna! Azutàn csak gyes. A gyed nem jàr... Hasonló cipôben jàrok, innen az ismeret.....
2014. aug. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. De nàlam kicsit màs a helyzet, úgyhogy a tgyàsbsn nem vagyok a te esetedben biztos. Kérdezz utàna.
2014. aug. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én főnököm úgy adta el a céget, hogy az alkalmazottakat átvették, tehát én ugyanúgy állományban vagyok (amíg itthon vagyok a fiammal).

Kérdezd meg mindenképpen.

De ha megszűnt a munkaviszonyod, akkor kellene kapnod kilépő papírokat.


És ebben az esetben sajnos csak gyes fog járni. Passzív gyed annak jár, akinek tgyás alatt szűnik meg a munkaviszonya.

2014. aug. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első gyerek 2 éves koráig fogsz kapni passzív gyedet, ha teljesen megszűnt a munkaviszonyod. A 2. babára viszont csak gyes jár, illetve ahogy írták, tgyás járhat, ezt mindenképp az OEP-nél számoltasd ki. Viszont gyed nem fog járni a 2. babára, de 2 gyest kapsz, mert majd a nagy 3 éves koráig rá is kapod a gyest.
2014. aug. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!