Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. babámmal vagyok terhes,...

2. babámmal vagyok terhes, augusztus közepére vagyok kiírva. A munkahelyem május végén megszűnik. Milyen juttatást fogok így a baba után kapni?

Figyelt kérdés
Mit tudok tenni, hogy a biztosítási jogviszonyom ne szűnjön meg? Mi alapján fogják majd a gyedemet kiszámolni?
2012. ápr. 25. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem lépjél hamar az ügyben, beszéld meg a nőgyógyásszal írjon ki táppénzre, mielőtt megszűnik a munkahelyed...
2012. ápr. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Így van!

Írasd ki magad minél hamarabb táppénzre!

2012. ápr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De attól még a tb-t nem fogja utánam senki fizetni 2,5 hónapig, nem?
2012. ápr. 25. 10:33
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudok elmenni pl. álláskeresésire 7 hónapos terhesen?
2012. ápr. 25. 10:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem onnantól, hogy táppénzen vagy meg van oldva a TB. Annyira nem értek hozzá, de én így tudom.
2012. ápr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is így tudom, mint az utolsó.

Ha táppénzem vagy, akkor azt a TB fizeti onnantól, nem a céged.

Ha meg is szűnik a melód, a TB fizet neked tovább.

2012. ápr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
+ ha táppénzen vagy, nem mehetsz álláskeresésire.
2012. ápr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha megszűnik a munkahelyed,akkor egyértelmű hogy a táppénzt sem tudod honnan igényelni,így az is csak addig áll fent míg a munkahelyed meg van.Ha megszűnik a munkád,utána irány a munkanélküli,és három hónapi lehetsz,vagyis még a szüléskor is az leszel,és így úgy tudom hogy jár minden ugyanúgy.Minden ledolgozott 10 nap után jár 1 munkanélküli nap.Mennyit dolgoztál?Úgy lenne jó,ha kijárná a szülésig a munkanélkülid.Addig érdeklődj egy könyvelőtől,hogy mi és hogyan célszerű.
2012. ápr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van, ha NEM lesz munkahelye, NEM is lehet táppénzen. Menj utána munkanélkülire, mást nem tehetsz, egyébként ugyanúgy lesz tgyás+gyed neked.
2012. ápr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Amellett viszont már az előző gyerek utáni gyes nem jár, ugye?
2012. ápr. 25. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!