Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az egyszeri anyasági támogatás...

Az egyszeri anyasági támogatást szülés után mennyi idővel kapom kézhez? Mennyi GYES-t, illetve családi pótlékot fogok kb kapni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, tanuló. Munkaviszonyom nincs. Kíváncsi lennék, hogy havonta mennyi pénzt fogok kapni a kisbaba születése után? (GYES+családi pótlék) szeptember közepémn szülök.

2014. aug. 2. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyes 25500Ft családi 13 ezer ha apa már nincs képe akkor a családi egyedülállóként 14 ezer.

Anyasági 65 ezer, egy hónap max.

2014. aug. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De van apuka, együtt élünk. Köszi a választ!

Ezeket lehet kérni hogy bankkártyára utalják?

Az anyasági támogatáshoz milyen papírokat kell leadni?

2014. aug. 2. 13:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Legjobb ha itt megnézed a gyes, anyasági,családi rész érint téged.

[link]

2014. aug. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyszeri anyasági támogatás igényléstől számítva max. 2 hét, ez 64.125 Ft.

Gyes: 25.650 Ft/hó

Családi pótlék: 12.700 ft, ha jól tudom, de 12 ezer körül van, ha nem vagy egyedülálló.

Ezeket mind a MÁK-ban tudod majd megigényelni, ha megvannak a baba papírjai: születési anyakönyvi kivonat, TAJ kártya. Ez a szüléstől számítva 10 nap alatt készül el, ha megvannak a papírok, akkor tudsz bemenni és igényelni. Anyasági kb. 2 hét, családi és gyes max. 1 hónap.

Tehát, megszülsz, eltelik 10 nap, akkor megvannak a papírok, megigényled, még 2 hét az anyasági a családi meg gyes 1 hónap is lehet igényléstől számítva.

Családi teljes hónapra jár, akkor is ha szeptember 29-én szülsz, viszont a gyest napra számolják. Tehát, ha szept. 29-én szülsz, akkor szeptemberre csak 2 napra kapsz gyest. Ha szept. 10-én szülsz, akkor 20 napra kapsz gyest.

Az anyaságihoz nekem a papírt a kórházban adták, mert egy orvos leigazolta, hogy megvan a 4 pecsétem. Minden más papírt neked kell beszerezni vagy a MÁK-ban vagy letöltöd a netről és kinyomtatod. Feladhatod postán is, a papírok fénymásolatával az igénylést vagy ügyfélkapun is beküldheted vagy személyesen is megigényelheted.

Mindegyiket lehet bankszámlára kérni, sőt akkor hamarabb meg is kapod majd a gyest és a családit minden hónapban.

2014. aug. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
plusz ha nappalis egyetemi hallgató vagy, akkor a diplomás gyed-et is megigényelheted
2014. aug. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!