Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Februárban lesz 2 éves a...

Februárban lesz 2 éves a babám. Mikor optimális a második gyerek időzítése anyagi illetve az első gyerek szempontjából?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy nem könnyű megválasztani,hogy mikor érkezzen,meg előre nem is lehet tudni mikor fogan meg. De arra lennék kíváncsi, hogy ha közbe terhes lennék, pl. 2,5 évesen beveszik mondjuk oviba, vagy otthon kell maradnom a 2 gyerekkel amíg 3 éves nem lesz a nagyobbik? Illetve,hogy mikor kell a gyest megigényelnem, és ha fizetésnélkülin vagyok, akkor táppénzt kapok ha gyes alatt tudom meg,hgoy terhes vagyok,vagy hogy van ez?

2014. aug. 10. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne az anyagiak miatt válalj másodikat! Csak akkor vállad, ha tudod hogy elbírsz 2 gyerekkel, mert Oviba csak 3 évesen veszik fel, akit is sok helyen csak délig maradhat, mert te otthon vagy a kicsivel!
2014. aug. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha februárban lesz 2 éves, akkor nem fogják felvenni jövő szeptemberben, az az 2015-Ben, csak 2016-ban szeptemberben!
2014. aug. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves első! Félreértettél,nem az anyagiak miatt akarok gyereket...hanem megfontolni az időzítését..,mert a mai világban nem mindegy, hogy 30 ezret kapok két gyerekre, vagy 60 ezret..sajnos nem tudom,van-e valami törvény arra, hogy a másodiknak mikor célszerű megszületni,hogy ugyanazt a juttatást kapjam..
2014. aug. 10. 22:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha dolgozol 2 gyerek közt? Erre nem gondoltál???

És akkor nem lenne annyira pici a nagytesó, könnyebb lenne talán a 2 gyerekkel. Szerintem.

2014. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kkakukkfű ***** válasza:
66%

Ha az ember felelősen gondolkodik, akkor kénytelen számításba venni az anyagiakat is, biztos vannak olyan családok, ahol nem számít, de a legtöbb esetben igenis figyelni kell erre is. Nem mindegy a gyerek szempontjából sem, hogy be kell-e 1 évesen adni bölcsibe, mert anyukának vissza kell menni dolgozni, különben éhenhal a család...

Na jó, hogy válaszoljak is - ez attól is függ, hogy mióta vagy biztosított, de a szavaidból úgy tűnik, megvan még a munkahelyed. A gyed leteltével kapod a gyest, a következő nappal kell megigényelni. Sok mindentől függ, de ilyen esetben jó eséllyel a szerződés szerinti béred lesz a tgyás, gyed alapja, gyednél max a minimálbér kétszerese. Oviba 3 éves kortól elvileg beveszik (ha van hely). Csak halkan jegyzem meg, hogy a nagyobbik gyerkőcnek nem bizti, hogy a legideálisabb időpont oviba beszokásra az az időszak, amikor kistesója születik, és kevesebb figyelem fog jutni rá.

2014. aug. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
180 napnál többet nem szabad gyes-en lenned mert akkor a minimálbér és nem a béred lesz a gyed alapja.
2014. aug. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Az mit jelent? Mikor kellene hogy megszülessen a második baba? Gyes alatt, 180 napon túl nem?
2014. aug. 11. 09:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A 180 nap csak akkor fontos, ha csak gyesen lennél (tehát nagyobb betölti a kettőt és a kicsi még nem születik meg, illetve nem jössz tp-re...., akkor lenne minimálbér a gyed alapja).

De egyébként nem valószínű a dolog. Alapban egyébként összevetik a mostani ellátásod alapját, illetve, ha van bérezett napod a kettő között (szabadság is annak számít), annak az alapját, illetve a szerződés szerinti béred alapján kiszámolt napi alapot és a magasabbat kapod (jelenleg ez a szabály).

Az én pl-om végigvezetve: Nagy januárban volt 2, akkor tudtuk meg jön a kistesó, mivel én biztosra akartam menni megvártam a 3 hónapot, majd kivettem a felgyűlt szabiból (10 napot) és eljöttem szülésig tp-re. Így most még az elsőnél is magasabb juttatást kapok (pont a 10 nap szabi miatt, ugyanis ha egész hónapra mentem volna vissza, sokkal kevesebbet kaptam volna). Ezt a törvényi "kiskapuk" teszik lehetővé. Tehát ha elszántátok magatokat és össze is jön a baba, utána még számos tényezőt figyelembe kell venni, ha igazán jól akarsz járni.

2014. aug. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kkakukkfű ***** válasza:
100%
Nem lesz a minimálbér a gyed alapja, mert az új szabály szerint ha van 180 napra biztosításod, akkor a tényleges / szerződés szerinti bér alapján megy a gyed. Biztosítás a tgyás, gyed, gyes ideje is, ha van mögötte munkaviszony.
2014. aug. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!