Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek nem gond, ha a...

Szerintetek nem gond, ha a második gyerekemet nem röviddel az első után szülöm meg, sőt még vissza is mennék dolgozni miután az elsőt beadtam az oviba?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy egyáltalán nem érzem azt,hogy nekünk most második gyerekre kellene készülni 28 éves vagyok,van egy 1 éves gyerekem, persze szeretnénk még egy babát,de nem érzem,hogy itt lenne az ideje. Lehet,hogy azért is gondolom így, kevés a segítségünk,egy számunkra idegen városban élünk, távol a segítség, illetve jó lenne majd visszatérni a munka világába, nagyon monotonnak érezném..sajnos őszinte leszek,így is az. Viszont szeretnénk mindenképpen egyszer második babát is, tudom,hogy sokan lebeszélnének a nagyobb korkülönbségről,de nem akarom,hogy a gyerekek azt érezzék,hogy anya nem érzi jól magát..nem is beszélve arról,hogy frusztrál az is,hogy nincs valami jó munkahelyem..és nem is mernék egy másodikat vállalni.

2014. márc. 10. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy szülsz, amikor Ti ezt a férjeddel jónak látjátok. Hogy ez az első gyerek után 1 évvel vagy 10-zel van, ez a magánügyetek. Ha itt a többség azt írja, hogy baj, max. 2 év legyen a gyerekek között, akkor úgy fogsz szülni? Ne érdekeljen mások véleménye, mert mindenkinek úgysem tudsz megfelelni.
2014. márc. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miert lenne gond? A gyerekvallalas nem loverseny,mindenki ugy csinalja ahogy szamara megfelelo.

A fiunk most lesz 8 eves,szeretnenk masik babat,de legkorabban is csak jovore szeretnek teherbe esni,igy minimum 10 ev korkulonbseg lesz a ket gyerek kozott.Aztan ha ugy erezzuk,esetleg vallalunk harmadikat is,de akkor amikor mi jonak latjuk, nem ahogy masok elvarjak.

2014. márc. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tapasztalatot tudok írni: 3 testvérem van, 8, 10 és 13 évvel idősebbek. Mindig kilógtam a sorból, gyerekkoromban nagyon utáltam, hogy ennyivel idősebbek. Kb 17-18 éves lehettem, amikor már kezdett kialakulni az igazi jó testvéri viszony.

A férjem és testvére között 18 hónap van, ők mindig jól kijöttek egymással, együtt játszottak, közös élményeik vannak. Mi megbeszéltünk, hogy mi is kis korkülönbséggel szeretnénk gyerekeket. A második fiúnkat várom, 20 hónap lesz köztünk :)


Ez az én tapasztalatom, de mindenki maga dönt :)

2014. márc. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért lenne gond? A gond az lenne, ha a külvilág véleménye miatt most vállalnál gyereket, nem pedig akkor amikor te érzed!!
2014. márc. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!