Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogosult vagyok a TGYÁS-ra és...

Jogosult vagyok a TGYÁS-ra és utána GYED-re? Egyéni vállalkozó voltam több mint 1 évig, a vállalkozásom jelenleg szüneteltetve van és most éppen táppénzen vagyok.

Figyelt kérdés

2014. aug. 12. 14:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Huh még csak ma kezdtél el intézkedni? Mit csináltál az elmúlt 3 napban, a kérdés kiírása óta? Félre ne érts, nem akarlak én sűrgetni, de az van, hogy kb. bármikor megszülhetsz, és ha most tényleg szünetel a vállalkozásod, akkor szabhatod! Hiába lesz a könyvelő a hibás, akkor is csak a gyest tudod igényelni. Most meg hétvége jön, megint nem tudsz majd intézkedni, ha esetleg szükséges.

Hívd fel az OEP-et, hogy akkor mi is a probléma, hogy állsz a biztosítással, könnyen lehet, hogy amiatt nem utalnak, mert nincs jogosultságod. De ezt ők meg tudják mondani.

Amúgy ügyfélkapun regisztrálni az okmányirodában tudsz. Pár perc az egész, megvan gyorsan, hazaérsz, élesíted, és még aznap meg is tudod nézni minden státuszod.

Írd meg nyugodtan ide a fejleményeket, és segítek, ha tudok.

2014. aug. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Írtam a könyvelőnek 1 emailt amire még nem kaptam választ.Remélem nem szünetelteti a vállalkozást a gyermek megszületése előtt és bízom benne hogy ennyire azért nem sötét. Nem tudtam intézkedni mert nem tudom hogy kit hívjak és mit kérdezzek?A vállalkozóim kiváltásakor én kaptam ügyfélkapu elérhetőséget, de azt is a könyvelő intézi,az ő email címén megy minden és én az életemben nem léptem be oda.Viszont minden hónapban mikor megyek hozzá adja a folyószámla kivonatokat amik nullásak szoktak lenni,hiszen mindent befizettem.A táppénzes papírjaimat a hét elején küldte el,amit kedden elküldött,de a rendszer visszadobta.Szerdán ismételten elküldte és akkor azt a választ kapta az OEP-től,hogy elfogadva a tartalmi feldolgozás megkezdődött.Viszont mivel 30 nap az ügyintézés így szeptember közepe előtt nem látok pénzt a táppénzt illetően és csak akkor jár a táppénz ha nincs szüneteltetve a vállalkozás.Nyilván ezt a könyvelőnek tudnia kell. Én beadnám a TGYÁS,egyszeri anyasági és családi pótlék igényeimet online nagyon szívesen ha valaki elmondaná hogy hova regisztráljak,hol kell beadni?Ma mindent összeírogattam hogy hová kell futkosni a férjemnek a baba születése után(címek,ügyfélszolgálatok nyitvatartásai stb.)De gondolom a baba lakcímkártyáját csak személyesen lehet igényelni az okmányirodában és azt követően a TAJ kártyáját ami ugye kell a családi pótlékhoz.Másoknak is ilyen nehezen megy mindez?Bocsánat, de én elég tudatlan vagyok és nem vagyok a számítógép nagy szakértője és ennek a digitális világnak nehezen tudok helyt állni :( nincs szkennelőm sem stb.
2014. aug. 16. 16:50
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia! Na válaszolt a könyvelő? Ha van ügyfélkapud, akkor javaslom kérd el tőle a belépési jelszavakat, mert az egy jó dolog, ha te magad is látod ott a dolgokat.

A tgyás, illetve a többi juttatást nem tudom hogy kell online intézni, mi annak idején is személyesen adtuk be, meg most is úgy tervezzük. Ok, oda kell menni, de igazából megvan gyorsan.

2014. aug. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Igen,beszéltem a könyvelővel.Hála Istennek NEM szünetelteti a vállalkozást, én értettem félre és összezavarodtam a sok információ hatására.Ma voltam a háziorvosnál és elkértem a táppénzes papíromat.Amint szülök a háziorvos leállítja a táppénzt és megyünk a férjemmel intézni a további juttatásokat.Köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 18. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!