Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ennyi idő megfelel a TGYÁS és...

Ennyi idő megfelel a TGYÁS és a GYED igényléséhez?

Figyelt kérdés

Röviden:

1 év 4 hónap folyamatos munka egy munkahelyen, majd 7 nap kiesés, míg a másik helyre be nem jelentettek, stb.

Az új helyen 2 hetet voltam kb, mert nem jött be sem nekem, sem én a munkáltatónak.

Ezt követően kerek 30 nap munkanélkülin voltam (járadékot kaptam).

Elhelyezkedtem ismét 6 hónap munka, majd ismét váltanom kellett. 1 év 4 hónap folyamatos munkaviszony.

Viszont táppénzre kellene mennem (a munkámat nem végezhetem terhesen- nagy a rizikó ezen a munkahelyen)

Ha táppénzen leszek, de a munkahelyem ugyanúgy megmarad akkor lehet TGYÁST igényelni? Illetve ezek alapján megfelelek a kritériumoknak ami a gyedhez kell?


A másik pedig hogyan számolják?


Elvileg az alapbérem a 118.000Ft. Viszont jár veszélyességi és egyéb pótlékok. Mindenhol azt látom, hogy a bruttóm 142.000Ft. A nettó fizum nagyban függ az éjszakás műszakok számától, illetve ünnepnap, stb átlagosan 100-110 körül kapok havonta.


2014. aug. 19. 00:57
 1/2 anonim ***** válasza:
14%
A szülés időpontjában munkaviszonyodnak kell lennie vagy munkanélkülin kell lenned a jogosultsághoz. A min 180 bérezett napnak a szülést megelőzőt két évben kell meglennie.
2014. aug. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Min. a szülést megelőző 2 évben 365 biztosított nap kell hogy legyen!

A tgyást a szülést megelőző 180 nap bruttó átlagbéréből számolják (műszakpótlékok is beleszámítanak), de ha ez az idő a táppénz miatt nincsen meg az adott évben akkor a szerződés szerinti bruttó bér alapján számítják.

2014. aug. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!