Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen ellátás jár nekem, ha...

Beatrix25 kérdése:

Milyen ellátás jár nekem, ha megszületik a baba?

Figyelt kérdés

Kisfiam októberben lesz 2 éves,addig gyed-et kapok rá,utána pedig a gyes-t.

Szeptemberben megszületik a kis tesó.36.hetet kezdem a héten.Igényelhetem a munkahelyemen a tgyás-t,vagy sem????Vagy akkor mi illet meg,és mikortól?


2014. aug. 19. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van élő munkaviszonyod akkor igen jár tgyás a nagyra a kicsire meg gyes az új gyed extra bevezetése miatt.
2014. aug. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen van munkahelyem,csak mióta megszületett a fiam,azóta nem dolgozok ugye.
2014. aug. 19. 17:10
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor ha igenylem a tgyas-t,a nagyobbra kapom meg a gyedet,vagy ra mar nem?mert gyes-csak oktobertol fogunk kapi
2014. aug. 19. 17:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a tgyást hamarabb igényled választanod kell az ellátások közül. Viszont ha csak a szülés napjától, akkor a kicsire kapod a tgyást, a nagyra pedig a gyedet (október 2-ig), majd a gyest.

De ha igazán jól akartál volna járni már megszakíthattad volna a fizu nélküli szabidat és elmehettél volna tp-re + még a nagyra kaptad volna a gyedet is.

2014. aug. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, ha előbb kéred a tgyást, akkor választanod kell tgyás és gyed között. Viszont, a gyedet visszamenőleg kérheted majd. Én is így voltam, csak a gyessel.

Tgyásra mentem szülés előtt 28 nappal. Előtte táppénzen voltam, gyesen a nagyszülő, még a régi törvény miatt. Mikor elmentem tgyásra, akkor megakartam igényelni az én nevemre a gyest, de nem lehetett, mert az új babának ugye még neve sem volt, születési ideje sem volt. Így akkor tudtam megigényelni a gyest (nagymamánál persze lemondtuk), mikor a pici megszületett. De, visszamenőleg a tgyás kezdeti napjától meg tudtam igényelni a gyest, csak várni kellett másfél hónapot. Lehet, hogy a gyednél is így működik, de lehet nem, szerintem az OEP tud infót adni neked. Nálam az volt a gond, hogy a gyes igénylőre rá kellett írni, hogy a tgyást melyik nevű gyerek után kapom, de mivel nem született még meg, nem voltak adatai sem, így visszamenőleg lett kérve.

Szerintem mivel te most így is gyeden vagy, várd meg míg a pici megszületik és így nem lesz kavarc. Egyébként jár együtt a tgyás és gyed, majd a gyes a nagyobb 3 éves koráig.

2014. aug. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!