Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Babakötvény: start-számla...

Babakötvény: start-számla vagy start-értékpapírszámla?

Figyelt kérdés
A MÁK automatikusan nyit egy Start-számlát a baba születése után,amire utal az állam 42.500 FT-ot, majd 7 és 14 éves korában még 44.600-44.600 Ft-ot.De erre a számlára csak az állam utalhat, mi szülők nem. Nyithatok viszont Start-értékpapírszámlát, amire már mi is utalhatunk pénzt.Át is lehet helyeztetni a Start számláról a pénzt erre a számlára, de akkor a 7 és 14 éves korban az állam által utalt pénzt már buktuk vagy ugyanúgy utalják a Start-értékpapírszámlára?

#babakötvény #Start Számla #start értékpapírszámla
2014. aug. 24. 17:53
 1/4 dmckayals válasza:
Szerintem a 7 és 14 éves korban utalt pénz is ide kerül, de én találtam ennél jobb konstrukciót is. Ugyanúgy állampapír számla, az elején 0-ról indul, viszont ha szükség van rá, hozzá lehet férni a futamidő alatt is. Ráadásul a hozama is hasonló, az infláció felett hoz 3-5%-kal. Tavaly pl 7%-ot hozott. Én megcsináltam a start számlát a kislányomnak, de csak azért, mert az állam által adott indulótőke egyébként nem gyarapodna. Viszont a tanulmányaira már a másik számlán gyűjtök. Egyrészt azért, mert jobban tudom kontrollálni, másrészt azért, mert a magánnyugdíjpénztárakhoz is hozzányúltak, ezért én inkább tartom a megtakarításomat egy cégnél, mint az államnál.
2014. aug. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fiam 2010-ben született, 2012 elején nyitottunk neki a MÁK-nál Start számlát. Megkaptuk a pénzt az államtól, fizettünk is be, kaptunk plusz állami támogatást is. Férjem nagy gonddal kiválasztotta, hogy milyen állampapírba fektessék a pénzt. Majd kaptunk valamikor egy levelet, hogy a számlán lévő pénzt a fiam eladta az államkincstárnak, ők meg ebből vettek babakötvényt. Nem kicsit kiakadtam. Majd nem sokkal később megkaptuk a tájékoztatót, hogy ezentúl minden pénzzel ez történik a számlán, majd az állam befekteti babakötvénybe. A fiam 22 éves lesz, mire lejár, egyetemre nem ebből a pénzből megy, az tuti. A lányomnak nem nyitottunk számlát sehol, mert így minek. Amit az állam ad, az ott lesz (vagy nem). Inkább olyan helyen teszünk majd félre, ahol remélhetőleg hozzá is lehet majd férni a saját pénzünkhöz. Ilyen hosszú távon nem üzletelnék az állammal.
2014. aug. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a start számla egy vicc, abból is a rosszabbik fajta. Létezik ettől sokkal jobb hozamot termelő, biztonságosabb és kiszámíthatóbb megoldás.
2014. nov. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nagyon sajnálom azokat a gyerekeket, akik olyan családban nevelődnek, hogy a szülő még a fáradtságot sem veszi, hogy jobban utánna nézzen a dolgoknak, emaitt majd szegény gyerek szív, amikor betölti a 18.életévét, és kiderül hogy apa, vagy anya valami hülye indítattásból nem nyitotta meg neki a Start-értékpapírszámlát, az utcában meg mindneki majd veszi fel a nagyobb összegeket, aztán lehet nekik ugyanúgy nem fizettek be a szülők a számlára, de legalább megnyitották az ép számlát. Könyörgök olvassunk már utánna(CLXXIV. törvény)!Kezdjük a legelején, minden 2005 dec. 31 után született gyerek kap az államtól egy ún. egyszeri életkezdési támogatást. Amit a kérdező irogatott, hogy majd a 7. és a 14 életévben is kap, az csak akkor állja meg a helyét, ha rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosultak az adott helyi önkormányzatnál(tehát az egy főre eső havi jövedelem kevesebb mint 37000Ft), ha ez nem áll fenn a 7 és a 14 életévben, akkor csak az egyszeri 42500Ft-ot fogják megkapni. A letéti számlán hülyeség hagyni az alapösszeget hiszen az csak az infláció mérékével kamatozik, míg magán a Start-ép számlán a Babakötvény 3%+inflációt garantál és nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy ez költségmentes számlanyitás.Tehát ahhoz hogy a gyerekemnek jobb legyen, de mondjuk nem akarok a számlára befizetni, akkor is érdemes megnyitni, mert többet fog hozni a letéti számlához képest. Itt reagálnék az előttem szóló kifakadására, elég sok hiányossága van a témában. A Babakötvény bevezetése épp a szülő megsegítése miatt jött létre, hiszen 3-5 éves kötvényekbe rakták előtte a megtakarítást a gyereknek, de azzal hogy a kötvény lejárt volna, még nem tudtak volna hozzáférni, mert a számla futamideje 18 év!! Tehát 3 -5 évente újból gondolkodniuk kellett volna, hogy mibe fektessék be, vagy a rosszabbik eset, hoyg megfeledkeztek volna róla és az összeg állt volna mondjuk egyszeri 5 éves lekötés után vagy 14 évet lekötetlenül, szabadul.Ezért lett a Babakötvény bevezetve, hiszen 18 évig minden automatikusan abba fektetődik,a szülőnek nem kell nézni, hogy milyen időtávra, milyen kamattal fektesse az összeget. Az elmúlt két évben csak lefelé mentek a kamatok, most a Babakötvény kamatozása a felnőtt megtakarításokara is ráver. Hol kap az ember 3%+ inflációs kamatot a mai világban?!?! A jogszabályok alapján minden Start ép számlát akkor lehet bontani, ha a gyermek elérte a 18 életévet, tehát lehet a Babakötvény 19 éves futamidejű, a gyerek már 18 évesen felvehetei a Startép számláról az összeget vagy megvárhatja a futamidő végét, 18 év előtt viszont semmi képpen sem veheti fel, ha Babakötvénybe van, ha más befektetési formában. Remélem mindneki veszi a fáradtságot hogy jobban utánna nézzen ennek, mert még a végén szegény gyereke szívja meg az apa vagy anya tudatlanságát.

És itt felhívnáma figyelmet arra, hogy minden olyan befektetés, amit a gyereknek rakunk, de a 18 életéve előtt felvehető az nem az Ő nevén van, hiszen ő törvényileg 18. életévben lesz önálló jogi személy. Erre is tessék vigyázni, mert hallani durva válásokat,a hola gyereknek rakott megtakarítást apa vagy anya le tudta nyúlni, mivel nem a gyerek nevén volt. A Start ép számla ebből a szempontból teljesen gyerekcentrikus, az ő nevükön fut, csak ők dönthetik el mikor veszik fel és a törvényi kereteken belül mire használják...

2016. szept. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!