Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hány hónapnyi bejelentett...

Hány hónapnyi bejelentett munkaviszony kell ahhoz, hogy ha babát szeretnénk, akkor kapjam a GYED-et?

Figyelt kérdés

Jelenleg az biztos, hogy a 9 hónapnyi bejelentett munkaviszonyom meglesz, mert szerződést kötöttünk, tehát egyik fél sem bonthatja fel. Ez elég? Valahol olyat olvastam, hogy 1 év szükséges hozzá. Illetve, ha én ez idő alatt teherbe esnék, és lejárna a szerződésben foglalt 9 hónap, nem mondhatnak fel nekem, ez igaz? És akkor a baba születéséig meglenne az 1 év. Vagy ez nem így működik? Bármilyen hozzászólást szívesen fogadok.

Előre is köszönöm.



2014. aug. 30. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Ahhoz, hogy tgyást és gyedet kaphass 2 év alatt kell hogy legyen összesen 365 bejelentett napod. Mivel neked most határozott idejű szerződésed van ezért ha terhes leszel akkor a munkáltatód nem kell, hogy meghosszabbítsa a szerződésedet és csak gyesre leszel jogosult (9 hónap amúgy is kevés).

A védettség azokra érvényes akiknek határozatlan idejű munkaszerződésükvan. Ha ők bejelentik a terhességet akkor védettséget élveznek, a munkáltató nem mondhat fel nekik.

2014. aug. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
365 nap kell, csak akkor elég 180 nap ha valaki a szülést megelőző két évben még nappali tagozaton tanult. Ha a szerződésed lejár akkor a munkaviszony megszűnik függetlenül attól hogy valaki terhes vagy sem. Arra nem lehet alapozni, hogy a mukahely lojális lesz és még legalább annyi ideig meghosszabítja a szerződésed, hogy járjon tgyás illetve a gyed. Azt is figyelembe kell venni, hogy az sem, hogy terhesen biztos, hogy tudsz dolgozni és rövid munkaviszony esetén a táppénzes napok száma sem korlátlan. Pillanatnyilag elég bizonytalan imenetelű történetlenne teherbe esni.
2014. aug. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A szülést megelőző 2 évben nappali tagozat? 2014. október 26-ig nappali tagozaton tanultam.

Egyébként a cég ahol dolgozom, "családi vállalkozás" szóval megoldható lenne a hosszabbítás.

Jelenleg irodai munkát végzek, szóval nem olyan nagy gond, hogy végig dolgozzam a terhesség időszakát.

Ez egyébként még csak elmélet, viszont nagyon szeretnénk már babát a párommal, de nem akarunk addig belevágni, amíg biztosan nem tudjuk, mire számíthatunk. Szeretnénk mindent megadni majd a gyerekeinknek, és ehhez elengedhetetlen, hogy képben legyünk.


Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek. Ha valaki még tudna segíteni, azt is megköszönöm.

2014. aug. 30. 20:46
 4/4 A kérdező kommentje:

2013. október!

Bocsánat elírtam.

2014. szept. 16. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!