Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED alatt el lehet menni...

GYED alatt el lehet menni táppénzre (terhesség miatt)?

Figyelt kérdés
Jelenleg Gyeden vagyok első gyermekemmel, aki 2013. márciusában született, második gyermekünk 2015. márciusban fog születni. A kérdésem az lenne, ha most veszélyeztetett terhesség miatt elmegyek táppénzre kaphatom egyszerre a GYedet és a táppénzt is? Illetve, ahhoz, hogy el tudjak menni táppénzre vissza kell mennem valamennyi időre dolgozni előtte?
2014. szept. 1. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Tudtommal nem.Vagy táppénzen vagy,vagy gyeden.Elmehetesz táppénzre,ha lemondod a gyedet,és dolgoztál annyit,hogy még nem merítetted ki a táppénz kereted.
2014. szept. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Vissza kell magad vetetni a munkahelyedre (újra aktív állományba kell helyezzenek) egy napot ledolgozni és utánna mehetsz táppénzre. A GYYED-extra miatt így kaphatod a GYED-et és a táppénzt egyszerre. :)
2014. szept. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Vagy a táppénzt kapod, vagy a gyed-et.
2014. szept. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lencsibaba0121 ***** válasza:
0%
Én is kapok táppénzt és GYED-en vagyok...... szóval lehet!!! Egyébként az OEP-nél elmondják! Ja persze az nem reklámozzák, hogy el lehet menni táppénzre. Én pl most a gyerekkel vagyok táppénzen és kapni fogok. Nem értem miért írják, hogy nem lehet!
2014. szept. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ha a szülő egyidejűleg terhességi gyermekágyi segélyre/gyermekgondozási segélyre/gyermeknevelési

támogatásra és táppénzre/baleseti táppénzre/gyedre is jogosult lenne, választása szerint csak az

egyik ellátást veheti igénybe, kivéve aki gyermekgondozási támogatás igénybevétele mellett munkát

vállal és keresőképtelenségére tekintettel táppénzre vagy baleseti táppénzre jogosult."

Ez van az OEP honlapján.

2014. szept. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen lehet. Menete: bejelented a munkáltatónak, hogy megszakítod a fizu nélküli szabidat és hogy terhes vagy. Legalább 1 nap szabit kiveszel (de többet is kivehetsz) és a következő naptól eljöhetsz tp-re. Így jár együtt a két ellátás. HA viszont csak simán tp-re veteted magad és nem szakítod meg a fizu nélkülidet akkor választani kell.
2014. szept. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!
2014. szept. 1. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!