Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyasági támogatás vagy Gyes?

Csabailány kérdése:

Anyasági támogatás vagy Gyes?

Figyelt kérdés

Születésnapi ajándéknak megkaptam a második csíkot, így babát várok.:) Olyan kérdésem lenne, hogy ha megszületik a pici, mit igényeljek? Gyest vagy Anyasági támogatást? [link]

Ha megszületik a baba, és én legalább 4 alkalommal terhesgondozáson részt veszek, akkor jogosult vagyok anyasági támogatásra. Ezt már akkor is lehet igényelni amikor megszületett a baba, vagy miután elmúlt 3 éves? Régebben azt hiszem úgy volt, hogy miután lejárt a gyes akkor lehetett igényelni, így viszont most nem tudom, hogy hogyan működik. Köszönöm előre is a válaszokat :)



2014. szept. 2. 06:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt. Az anyasagi tamogatas a szules utani egyszeri alkalommal jar, a GYES pedig havonta. Szerintem kevered a Gyet-tel, ami 3 gyerek eseten, a legkisebb 3 eves kora utan igényelhető, havi ellatas.
2014. szept. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülés előtt nem volt megfelelő ideig munkaviszonyod (2 év alatt 365 nap) akkor gyesre vagy jogosult ami havi 25.500 Ft. Ezt szülés után igényelheted. Plusz családi pótlékot is intézned kell (havi 12.000 Ft).

Ha rendszeresen megjelensz az orvosi vizsgálatokon és a kiskönyvedbe szerzel min. 4 pecsétet akkor igényelhetsz egyszeri anyasági támogatást, amit szintén szülés után tehetsz meg. Összege egyszeri 64.000 Ft.

2014. szept. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is keveri az anyasági támogatást és a gyetet.

Ha lesz 4 orvosi pecsét a könyvedben, akkor kapsz a baba születése után, mikor meglesznek a papírjai és meg tudod igényelni, egyszeri 64 ezer forintot.

Ezzel egy időben tudod a gyest is megigényelni, ha nem vagy jogosult tgyásra és gyedre. A gyes a gyerek 3 éves koráig jár, havi 25 ezer Ft.

Ha a gyerek elmúlt 3 éves, akkor tudsz gyetre menni (ezt hívták régen anyaságinak, meg most is a köznyelvben, de nem egyezik meg az anyasági támogatással. A GYET gyermeknevelési támogatás 3 vagy több gyerek esetén. A legkisebb gyerek 8 éves koráig vagy a legnagyobb 18 éves koráig jár, amelyik hamarabb bekövetkezik. Ez szintén havi 25 ezer Ft és a gyerek 3 éves kora után kérheted, mikor a gyes lejár.

2014. szept. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!