Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyasági támogatás megítélésén...

Anyasági támogatás megítélésénél mit értünk terhesgondozáson védőnőnél vagy nőgyógyásznál tett látogatások számát?

Figyelt kérdés
a védőnő rendszeresen pecsétel a kiskönyvembe, a dokitól viszont eddig csak 1 pecsétem van. Ebből lehet gond? (uh. és egyéb leletek vannak dögivel)

2014. szept. 4. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mindkét pecsétet elfogadják.
2014. szept. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
ugy tudom 4 pecset kell mindkettotol kulon kulon
2014. szept. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
dehogy kell külön. Összesen legyen négy.
2014. szept. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha szültél, a zárójelentés mellé az orvosod ki fogja állítani az igazolást is, hogy összesen hány gondozáson voltál és azt az igazolást kéri majd a Kincstár.

Ha fogadott orvosod van, majd kérdezz rá szülés előtt, hogy el ne felejtse.


Online is tudod igényelni, egy lépést sem kell tenned otthonról a kórház után, azt az igazolást kell szkennelve/fotózva elküldened az igénylő mellé, ha van ügyfélkapos regisztrációd, amit már engedélyeztek.

Ugyanitt tudod majd a családi pótlékot is igényelni.

Plusz infó, de jól jöhet.

2014. szept. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

És mielőtt vitatéma lenne belőle, fél éve így intéztem el.

Mellékletként ezt az igazolást fotóztam le és adtam be a személyi másolattal együtt. 11 látogatásról szólt és sem a terheskönyvet, sem a védőnői látogatások számát nem kérték.

2014. szept. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez valóban hasznos. Az ügyfélkapus regisztrációt mindig csak halogatom, mert úgy tudom személyesen is be kell menni, de most akkor ezt meglépem! Köszi még egyszer! :)
2014. szept. 4. 16:23
 7/13 anonim ***** válasza:

itt tudod majd intézni:

[link]


Az ügyfélkapu csak annyi, hogy regisztrálsz és kérsz időpontot az ügyfélkapu sregisztráció véglegesítéséhez és akkor bemész aláírni. Sajnos egyszer ehhez tényleg oda kell menni.


(a baba anyakönyvét és lakcímkártyáját nekem a kórház intézte, a TB kártyát is megküldték levélben, az adókártyáját is küldték és ezek után lehet az anyaságit intézni úgy emlékszem.)


Arra kell még figyelni, hogy a családipótlékot a szülés utáni hónap második felében legkésőbb el kell intézni, különben egy hónapnyi összeg kiesik.

2014. szept. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az orvosé számít, a védőnőé nem.

Legalább is, amikor én szültem, akkor én kaptam egy papírt, hogy kapom az anyaságit és azon fel volt tüntetve, hogy hány pecsétem volt és csak az orvosi pecséteket számították bele, a védőnőét nem! Nekem 9 orvosi pecsétem volt, 6 védőnői és amikor kaptam a papírt, akkor 9 látogatást írtak a papírra. Pedig a védő pecsétjével együtt volt 15 pecsétem.

Szóval ha orvoshoz mész, akkor célszerű az orvossal is pecsételtetni. Mert lehet hogy elfogadják a védőnő pecsétjét is, de ha nem?

2014. szept. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok hasznos tanácsot kedves utolsó válaszoló! :)
2014. szept. 4. 16:46
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk (Székesfehérvár), csak az orvosi pecsét számít. A kórházban egy orvos ad igazolást arról, hogy mennyi pecséted van a kiskönyv alapján. Én háromszor szültem, mindig csak az orvosi pecséteket számolták össze.
2014. szept. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!