Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Újabb baba? Feleségem GYED-en...

Újabb baba? Feleségem GYED-en van 2015. januárig. Pénzben a maximumot kapja A napokban születik a második pindur. Rá TGYÁSt nem igényelhet, mert maximum összeget kap az elsőre.

Figyelt kérdés
Én apai jogon elmehetek-e a másodikkal GYES-re januárig, majd cserélnénk, ő folytatná a kicsivel TGYÁS-sal, én pedig GYES-sel a nagyobbal?
2014. szept. 15. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
A TGYÁS-t, úgy tudom, legkésőbb a szülés napján meg kell kezdeni.
2014. szept. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért ne mehetne attól még tgyásra, hogy max gyedet kap, én ilyenről még nem hallottam.
2014. szept. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!

Nem teljesen értem miért ne kaphatna Tgyás-t a második babára. Annó hasonlóan született nálunk a kicsi, újra igényeltem a Tgyás-t, és azt kaptam nem a maximum Gyed-et. Amúgy meg a feleségedre a Gyed-Extra szabályok vonatkoznak. Vagyis idéntől kaphatja egyszerre mindkét ellátást, a kicsi után Tgyást (majd Gyed-et, Gyes-t), a nagy után GYed-et, majd Gyes-t.

A Tgyás-t megigénylitek a születés napjától, és a Gyed-es formanyomtatványt is ki kell tölteni azzal, hogy kéritek a további folyósítását.

December elején meg érdemes lesz a Gyes-es kérelmet beadni a Mákhoz, hogy a nagy utáni Gyed lejárta után folyamatosan kapjátok az ellátást (a nagy után Gyes-t).


Nálunk decemberben érkezik a harmadik gyerkőc, most munkabért + Gyes-t kapok a kicsi után. Ha megszületik a baba ez Tgyás+Gyes lesz a középső 3 éves koráig.

2014. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az utolsó írja. Feleséged a szülés napjától megigényli a tgyást az újszülöttre, az első gyerekre is ugyanúgy jár majd neki a gyed, majd januártól a gyes, úgy, hogy a picivel tgyáson majd gyeden lesz. Ez a gyed extra. Miért ne kaphatna tgyást? Azért, mert max. gyeden van, még jár a következő gyerekre tgyás, ha még van munkahelye.

Csak annyi, ha a bruttó bére meghaladja a 203 ezer forintot, akkor nem a bére lesz a tgyás alapja, hanem ugyanúgy a minimálbér kétszeresének a 70%-át kapja tgyásra is, mint a max. gyednél.

Tehát, kapja az újszülöttre is a bruttó 142100 Ft tgyást és az első gyerekre is kapja a bruttó 142100 Ft gyedet januárig.

2014. szept. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tényleg jár mindkettő egyszerre.
2014. szept. 16. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!