Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2015 ben fogok szülni, mi...

2015 ben fogok szülni, mi alapján számolják majd a juttatásokat?

Figyelt kérdés
2014.07.06.ig gyesen voltam,utána kivettem a 30 nap szabimat,majd visszajöttem dolgozni.igy mire számíthatok?

2014. aug. 12. 07:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Pontosan mikor szülsz? Meddig akarsz dolgozni? Gyes mellett volt valami bevételed vagy csak gyesen voltál?
2014. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha meglesz a 180 bérezett napod és a tgyást is 2015-ben igényled, akkor napi bruttó átlagbért számolnak a tgyásnak és a gyednek is. Mivel 2014-ben nem lesz 180 bérezett napod, de az igényléstől vagy szülés napjától visszafele nézve meglesz, akkor átlagot számolnak. Ez attól függ, hogy mikor szülsz, meddig dolgozol, mikor mész táppénzre?

Ha nem lesz 180 bérezett napod, akkor tényleges bér lesz az alap vagy szerződés szerinti bér. Az kicsit zavaró, hogy több mint fél évet voltál idén gyesen, tehát mindenképp legyen meg szülésig a 180 bérezett nap, ha lehet, mert ellenkező esetben a gyed alapja a minimálbér is lehet, mivel több mint 180 napot voltál idén gyesen.

2014. aug. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Márciusra vagyok kiirva es ha minden jol megy végig fogok dolgozni!köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 13. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!