Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért veszik el a gyed-emet...

Gabi90 kérdése:

Miért veszik el a gyed-emet 2éves kor előtt?

Figyelt kérdés
Ma hívtak a munkahelyemről hogy szeptember 16-tal leállították a gyedem. Nem értem miért ugyanis több mint 365 napot voltam biztosítva(munka+táppénz), és a kislányom november 21-én tölti a 2-t. Semmiféle hivatalos iratot nem kaptam ezzel kapcsolatosan, szerintem ennek nem a hivatalos módja. Hívtam volna a mákot leráztak, átirányítottak az oep-hez, ott is közölték hogy nem az ő fealadatuk és rámcsapta a hölgy a kagylót. Kinek a feladata,kit hívjak fel hogy megmondják miért veszik el azt is a gyermekemtől ami jár? Egy dolgozó magyar anyuka
2014. szept. 22. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs tartozásod?
2014. szept. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ki felé?
2014. szept. 22. 14:18
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincs tartozásom. Ki felé kellene tartoznom hogy elvegyék a gyedet?
2014. szept. 22. 14:22
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha az igénylést megelőző 2éven belül kevés a jogviszonyod, akkor veszik el. Max a gyerek két éves koráig jár, én azt olvastam, h a max idő akkor jár ha 2évet dolgoztál előtte. De olvass utána valamelyik oldalon, rengeteg info van fent neten, v hivd fel a mumkáltatódat, hátha ők többet tudnak, nekik ez rutin kell h legyen.
2014. szept. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor jár 2 éves koráig,ha megvan a 562 napod,ha nincs meg annyi,mert csak pl. 16 hónapot dolgoztál akkor addig jár.
2014. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
562 bisztosìtott nap kell ahoz , hogy 2 èves korig jarjon a GYED. Nem lehet , hogy csak 496 napod volt?
2014. szept. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem sem járt teljesen két évig mert nem volt meg a teljes két évem szülést megelőzően.
2014. szept. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem. De erről nem kellett volna valami hivatalos értesítést kapjak, pl.levélben? Hogy tudjam intézni a munkahelyet,a bölcsit. Váratlanul ért, nem tudom így hogyan tovább. Egyedül nevelem a lányom, a gyes igénylő papírt még nem adtam le, az átfutási idő alatt miből tartom majd el, a mák kifizeti vagy hogy gondolták? :(
2014. szept. 22. 15:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Én kaptam anno a máktól papírt.
2014. szept. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infokat! Mint kiderült nincs meg hozzá a megfelelő időm. Arra hogy papírt nem küldtek,a válasz csak annyi volt hogy elnézésemet kérik... az elnézésükön biztos jó sok kenyeret meg tudok majd venni, így nulla ellátással...
2014. szept. 26. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!