Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy veszik észre szülés...

Hogy veszik észre szülés elött, ha a baba nyakára van tekeredve a köldökzsinór? Éjjel szült egy ismerősöm és ezért lett neki császár.

Figyelt kérdés
Én a 2. babámat várom, de az elsőnél nem csináltak uh-ot közvetlen a szülésnél, hogy lássák mi a helyzet... csak ctg-re tettek... Most 36 hetes vagyok és aggódom. Mi van, ha nem veszik észre?
2012. aug. 12. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:

A lányomnak is rajta volt, ráadásul duplán rátekeredett, de csak akkor derült ki, amikor kibújt.


Ha valami gondot okoz a rátekeredett köldökzsinór, akkor a baba szívhangján azonnal észreveszik. Nálunk nem lett császár, mert a szívhang végig erős maradt, nem jelzett problémát.

2012. aug. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én babám nyakára is rá volt 1x tekeredve de semmi gond nem volt. Természetes úton született.
2012. aug. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én az első terhességemnél kérdeztem a dokimat és azt mondta, a babák 80%-ának rá van tekeredve a zsinór a nyakára, látják is az uh-n, de nem mondják, mert feleslegesen nem akarják paráztatni a kismamát. Az én Lányomnak is rajta volt a zsinór a nyakán, de simán megszületett természetes úton!
2012. aug. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kisfiam nyakán kétszer volt rátekeredve a köldökzsínór. Semmi probléma nem volt belőle. Természetes úton született.

3hónapos kisfiú anyukája

2012. aug. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb babának a nyakára van tekeredve a köldökzsinór, és nem okoz semmi gondot. Nálunk is volt az egyik gyereknél, szépen leigazgatta róla a szülésznő, mikor már kinn volt a buksija.


Ritka, ha gondolt okoz, de akkor azt mutatja a ctg. Lassul a baba szívverése olyankor.

2012. aug. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!