Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tbányán 6 pontos vércukor...

Tbányán 6 pontos vércukor vizsgálat hogy van? Minden étkezés előtt és után egy órával van a vérvétel? Központi laborban veszik le mindet? Sajnos nem mondtak erről semmit és nemsokára mennem kell.

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Feltételezem, hogy a cukorterheléses vizsgálatod enyhe emelkedést mutatott a vércukorszinted terén, így ezért van szükség a 6 pontosra.


Van, hogy ezt kórházi keretek között végzik, de ahogy értelmezlek, te ambulánsan fogod ezt csinálni...


Ennek a vizsgálatnak a lényege az, hogy egész nap figyeljék a vércukor eredményedet.


1. reggel éhgyomorra

2. reggeli befejezése után egy órával

3. ebéd előtt

4. ebéd befejezése után egy órával

5. vacsora előtt

6. vacsora befejezése után egy órával


létezik 7 pontos is,amikor beiktatnak egy pótvacsorát és az után is mérsz, valamint 8 pontos, amikor hajnal kettőkor is mérnek - utóbbit az inzulinos kismamáknál szokás végezni -


tehát nem tudom, hogyan tervezték veled! Tapasztalataim szerint az a legegyszerűbb, ha befektetnek pár napra, nézik a megadott időkben a vércukrodat -stixszel (tudod, amikor megszúrják az ujjad és a vécukormérővel megnézik) - valamint gyűjtesz mellé vizeletet 2X12 órán át, amiből mindkét 12 órás gyűjtés után néznek cukor acetont, hogy az távozik-e a szervezetedből, mert az is jelzi, hogy nem teljesen ideális a cukorháztartásod.


majd a kapott eredményeket értékelik. beszélnek belgyógyásszal, aki eldönti, hogy ha szükséges, akkor hány gramm szénhidrátos diétát kell betartanod. ebben pedig egy dietetikus lesz a segítségedre.


majd készítenek egy kontroll vércukorprofilt - ugyanilyet - már diéta mellett, hogy elég hatásos-e.. aztán hazaengednek :)

van, hogy otthon kérik ezután, hogy alkalmanként profilozz.


ezt persze meg lehet oldani ambulánsan is, bár én így még nem találkoztam vele, azonban el tudnám azt is képzelni, hogy megmutatják, mit hogyan kell végezned és ugyanezt elvégzed önmagad otthon.


és az is előfordulhat, hogy nem stixszel mérik a vércukrod, hanem rendesen vért vesznek minden étkezés előtt és után, és abból néznek vércukrot.


de most, hogy jobban bele gondolok! egyszer hallottam, hogyan végezték egy kismamán ambulánsan ezt a vizsgálatot!


nála a vérvételes módszert alkalmazták

és szintén éhgyomor, reggeli után, tízórai előtt után, ebés előtt után, majd haza mehetett.


remélem nem zavartalak teljesen össze! :)


a lényeg benne van, de több módszer létezik, majd eldöntik, hogyan vizsgálnak! az eredmény ugyanaz! :)


boldog várandósságot! :)


[link]

2009. aug. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia! Én pénteken megyek 6 pontos vércukor profil vizsgálatra Tatabányán. Az elsőt éhgyomorra + reggeli után egy órával a B épület földszintjén veszik le.

A következő vérvétel ebéd előtt és ebéd után 1 órával a H épület földszintjén történik.

A vacsora előtti 17:30-kor és vacsora után 1 órával történő vérvételre a H épület földszintjén kerül sor Vacsit vinni kell.

Neked mikor kell menned?

Mennyire lett magas a terheléses vércukor eredményed?

2009. aug. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Nekem 9-es lett a terhelés után, ambulánsan csinálják szerencsére haza tudok menni étkezésekkor közel lakom. Aznap be kell vinni vizeletet is előtte nap gyűjteni kell és a reggelit meg bevinni. 160 g-os diétán vagyok most.
2009. aug. 5. 14:09
 4/5 anonim válasza:

Szia! Előző vagyok. Nekem is kell vizeletet gyűjteni. Nekem a terhelés után 7,82 lett. Én is 160g-os diétán vagyok. 1,5 hete csinálom, fogytam 2 kilót. Elején rossz volt, de már kezdek hozzászokni.

További szép napot! Jó babavárást!

2009. aug. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az egyáltalán nem vészes. Én is kb annyi ideje csinálom remélem lesz eredménye.

Köszi

2009. aug. 6. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!