Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha az apuka lehet gyesen,...

Ha az apuka lehet gyesen, gyeden is?

Figyelt kérdés
Szeretnék már vissza menni dolgozni! De ismét babát várok a kicsi születése után pár hónappal ha vissza megyek dolgozni a párom lehet helyettem gyed-en a kicsivel?
2014. okt. 6. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A jelenlegi jogszabályok a gyerek 1 éves korától engedik az apának a GYED igénybevételét. Azelőtt nem jár GYED, ha dolgozol. Utána viszont munkabér mellett is megkapod az ellátást.
2014. okt. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most után olvastam és sok helyen írják hogy már rögtön mehet az apuka is! Nem tudom meg kéne keredni a család védelmist! Ő foglalkozik ilyenekkel igaz??
2014. okt. 6. 16:38
 3/7 A kérdező kommentje:

Gyed - gyermekgondozási díj. Tgyás helyett vagy ennek lejártát követően igényelhető. Megfelelő biztosítási jogviszony esetén ezt már az apa is kaphatja egészen a gyermek 2 éves koráig. Összege az átlagkereset 70 százaléka, maximum bruttó 96 600 forint (nettó 81 300 forint)


Ezt most találtam!

2014. okt. 6. 16:46
 4/7 anonim ***** válasza:
tgyást csak te veheted igénybe, de gyedre ő is mehet, a fontos, hogy a gyerek 1 éves koráig neki kell fizetés nélküli szabit kérnie, utána ugye munka mellett is kaphatja a gyedet
2014. okt. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tgyás lejárta után mehet apuka gyedre, de a gyerek egy éves koráig nem dolgozhat. Ez tuti, mert a férjem is így a van gyeden.
2014. okt. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jah és a bruttó 96 ezres maximum hülyeség, már jóval magasabb a plafon. A férjem is többet kap.
2014. okt. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha te jogosult vagy tgyásra, akkor az apa, csak a tgyás lejárta után mehet gyedre. Azonnal akkor mehet gyedre, ha az anya meghal vagy kórházi kezelést kap, ami miatt a picit nem tudja ellátni. Persze ezeket orvosi papírokkal igazolni kell.

Ha a gyerek betöltötte az 1 évét, akkor apa is dolgozhat gyed mellett, illetve te is dolgozhatsz gyed mellett, attól függ, ki veszi igénybe.

A max. gyed most bruttó 142.100 Ft.

2014. okt. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!