Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénzre menni akár hónapokig...

Merlotte kérdése:

Táppénzre menni akár hónapokig, hogy sikerüljön végre a baba?

Figyelt kérdés
Orvosi segítséggel már jó ideje szeretnénk kisbabát, sajnos ez nekem nem olyan egyszerű, és gyógyszeres és injekciós kezelést kapok minden hónapban hogy sikerüljön.. közben vérvételekre és ultrahangokra járok..A munkahelyemen nagyon feszült a légkör, áskálódós kolléganők, meghülyült főnök, stb... nagyon stresszes és feszült az egész életünk ez által. Lenne egy olyan lehetőség hogy a háziorvos kiír táppénzre, a nőgyógyász javaslatára.20.000 ft-tal kevesebbet kapnék így havonta.. és állítólag kirúghat közben a munkáltató, viszont a munkaviszony csak a táppénz lejárta után szűnik meg. Mit tegyek? ki mit tenne helyettem? ha otthon maradok nagyobb az esélye a babának, nem?
2014. okt. 7. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Énnem erőltetném, ami nem megy. Valószínűleg nem hiába nem esel teherbe. A szervezet jelez, ha probléma van.
2014. okt. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Barátnőm több mint egy évig volt itthon táppénzen, végül spontán sikerült a baba. neki is nagyon stresszes volt a munkahelye.
2014. okt. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Elmennék táppénzre és mellette másik munkahelyet is keresnék. Nem csak a baba miatt kell megszabadulni a hülyék okozta stressztől, te is érdemelsz annyit, hogy ne így éld le az egész életed!
2014. okt. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Nos, eloszor is az orvos ok nelkul nem tarthat hosszu ideig tappenzen. Megis milyen diagnozissal gondolta a nogyogyasz? Mellesleg mar valtoztak a torvenyek, siman ki lehet rugni tappenz alatt is, egyedul a terhesseg alatt vagy vedve. Plane, ha tappenzcsalasrol van szo.... Harmadszor a tappenz azonnal megszunik, amint a munkaviszonyod is.
2014. okt. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Igen, a munkaviszony csak a táppénz lejárta után szűnik meg, mivel gondolom határozatlan a munkaszerződésed. Úgy tudom, 1 évig lehet folyamatosan táppénzen lenni. Viszont, ha kirúgnak, miután visszamész és terhes lennél, akkor nem jár tgyás és gyed sem, ha nem találsz másik munkát terhesen.
2014. okt. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi kedves és nem annyira kedves hozzászólásokat. A nőgyógyász által kapott papíron szerepel hogy reprodukciós eljárással szeretnék babát, amit a munkatörvény könyv úgy támogat hogy nem lehet kirúgni az alatt a dolgozót. most tudtam meg, ma megyek az OEP-hez hogy hogyan fogják kiszámolni mondjuk a gyest, meg a gyedet, ha terhesség alatt és előtt tp.-n vagyok. :)
2014. okt. 8. 15:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez nem ok az táppénzre, am valoban felmondasi védettséget ad.
2014. okt. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
alapból tényleg nem ok, viszont ezt a feszített munkatempó és iszonyatosan rossz légkör a munkahelyen, és minden nap a 2 óra utazás plusz bevásárlás ügyek intézése, és -e mellett még egészséges életmód, és injekciókra, vérvételre és ultrahangra járni heti rendszerességgel ugy hogy reggel nem késhetek és du rohanhatok hogy oda érjek zárás előtt... és sajnos génhibás vagyok.. nem működik úgy a szervezetem ahogy kellene... nekem fontosabb a család, és a baba mint a karrier...
2014. okt. 8. 15:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Hat szerintem ezzel nem fognak táppénzre venni,mde te tudod.
2014. okt. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
már táppénzre vett a háziorvosom 2 hétre -e miatt és felajánlotta hogy a továbbiakban is van rá lehetőségem
2014. okt. 8. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!