Ezt a 62000-res egyszeri anyasági támogatás ugye csak annak találták ki aki rá van szorulva? Ha nekem semmi szükségem nincs rá, akkor nem kell megjelennem a védőnőnél pecsétgyűjtésre, igaz?

Figyelt kérdés
Vállalkozóként nem nagyon tolerálnám, ha a védőnőnél ücsörgéssel kéne tölteni a drága időmet. Az orvos pedig mindenben tájékoztat és nem mellesleg neki jobban hiszek, mint egy tanfolyamot végzett alacsony IQ-snak. Ráadásul hallottam, hogy az ember nyakára is jár és, hogy csak azért van, hogy minden jelenés után beparáztasson, meg is értem, hogy külföldön nincs is ilyen!
2014. okt. 8. 20:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem nem.

Én is világ életemben így voltam.

Sosem akartam bárhol is megjelenni segélyért vagy akármiért, hogy ott alkalmanként üljek órákat, miközben ezzel a többszörösét veszítem el.


Hagyd a fenébe!

2014. okt. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
82%
Hát nemtudom...nálunk a védőnői vizsgálat (súly, vizelet,vérnyomás) meg sem vizsgál a doki. Bár ha van pénzed akkor gondolom te bármit megtehetsz
2014. okt. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%
Úr Isten! Ez egy kicsit nagyképű volt! Neked mi a foglalkozásod? Amúgy a védőnő egy diplomás ember és biztos, hogy többet tud a gyerekekről, mint te! Remélem, hogy a kérdés elméleti és nem vársz babát!
2014. okt. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
44%
*védőnői vizsgálat nélkül
2014. okt. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó vagyok! Amúgy az anyasági alanyi jogon jár, úgyhogy nem kell rászorulónak lenni!
2014. okt. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
35%
az anyaságihoz orvosi pecsét kell...a védőnőhöz csak egyszer kell menni, amikor átveszed a kiskönyvet...és lemondható a védőnő...
2014. okt. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
74%
Én a védőnőre soha nem.vártam egy percnél többet, és általában pár perc alatt végeztünk is, ha nem volt kérdésem. A kiskönyvet ő adja, így muszáj lesz találkoznod vele. Mondjuk én az egész terhesség alatt hatszor voltam nála talán, így egy órát vett el összesen az életemből. Ha a későbbiekben nincs rá szükséged, akkor pedig le kell mondani, különben bajba keveredhetsz.Egyébként diplomás, főiskolát végzett a legtöbb védőnő. És mondjuk.a mi védőnőnk ritka intelligens, kedves nő. Nagyon jól tudunk beszélgetni, nem csak baba témákról. Emellett hatalmas memóriája van, fejből.fújja a gyerekek minden főbb adatát, pedig a körzetében évente átlagosan 100 gyerek születik. Találkoztál egyáltalán a védőnőddel? Vagy alapból vagy ilyen előítéletes? Egyébként az egyszeri anyasági nem kötelező, ha nem kell, nem igényled. Nem fog üldözni a Mák, hogy légyszíves had fizessük ki neked.
2014. okt. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%
soha sem értettem ezt a védőnő ellenességet. egyrészt soha egy percet nem kellett varnom rá, sőt ingyen adott kolcson baba mérleget, másrészt egy fiatal okos csaj, és őszintén szólva kezdő kismamaként örülök ha tanácsot ad, maximum nem fogadom meg. annak meg főleg örültem hogy házhoz jött, legalább nem nekem kellett a bömbölő újszülöttet eltolni hozzá 45 fokban. ami meg a penzt illeti, én sem vagyok rászorulva, egy új szőnyeget vettem belőle a nappaliba amin majd játszhat a baba. most hagytam volna az államnál azt a pénzt???
2014. okt. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%
"külföldön nincs is ilyen!" hol? Franciaországban, Svájcban jobban tisztelik öket, mint az orvosokat!
2014. okt. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
80%
Van ahol van ilyen..nem csak magyarorszagon!pl.baratnőm ausztriában él es hianyolja rendesen mert senki nem segít neki semmiben!!amugy en sem a segélyért járok védőnőhöz hanem mert nekem sokat segít..hiaba van anyukam anyosom es baratnőim en nagyon sok mindent tőle tudtam meg..amugy beutalókat is ő ad..vérvételekre..pedig maganorvoshoz jarok..es a nagyobb vizsgálatokat fizetős maganklinikan csinaltatok!ja es soha nem kell varnom nala egy hónapban egyszer megyek 10 perc viszont ha akarok mehetek ugy is,h tudjunk beszelgetni is..de alapbol nem tart tovabb..ja es soha nem jarkalt a nyakamra soha nem volt meg nalam csak egyszer jon szülés előtt..amugy nem tanulaltlan hülyek,ráadásul a legtöbbnek van mar gyereke is szal. Nálad biztos,h többet tudnak a gyerekekről!!
2014. okt. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!