Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most 1 éves a bébike és úgy...

Most 1 éves a bébike és úgy alakult hogy a páromnak kéne itthon maradnia vele és én mennék vissza dolgozni. Van erre lehetőség hogy átadom neki a gyest?

Figyelt kérdés

2014. okt. 11. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyeden voltál eddig azt is átadhatod.
2014. okt. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet gyesen, de ha van elég munkaviszonya, akkor gyeden is lehet ugyanúgy mint egy anyuka. Neked le kell mondanod a mostani ellátásodat. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan, nálunk is a férjem van itthon a fiunkkal, így képben vagyok.
2014. okt. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Persze, ha ő az apa akkor ugyan olyan jogai vannak.
2014. okt. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
persze minden rendben van ő dolgozik már sok sok éve van most is rendes munkája. mennyi az átfutási idő? és a munkáltatónál ezt hogyan kell jelezni?
2014. okt. 11. 18:44
 5/12 A kérdező kommentje:
jah meg gyest 2 évig gyedet utána a harmadik évben kapunk igaz?
2014. okt. 11. 18:47
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy tb kifizetőhely-e a férjed munkahelye. Egyébként fizetés nélküli szabit kell kérnie a férjednek gyermekgondozás céljából, ezt köteles a munkáltató engedélyezni. Ezenfelül gyed igénylőt kell beadnia a férjednek. Ezt kérdezzétek meg a munkahelyén, hogy ők intézik-e, mert ha nem, akkor az oep-hez kell benyújtani, ha segítenek, akkor a munkahelynek (ha kifizetőhely a férjed munkahelye, akkor mindenképp oda kell benyújtani, de az én cégem például nem az, mégis segítettek, és ők küldték az oep-nek minden egyéb papírral együtt). Az átfutási idő elég sok, mert az oep az első utalás előtt nem csak azt ellenőrzi, hogy a férjed jogosult-e a gyedre, hanem azt is, hogy te lemondtad-e már. Nálunk például úgy alakult az egész, hogy májusban igényelte a férjem, de augusztusban kapott először gyedet, igaz akkor visszamenőleg megkapta a májust, júniust, júliust is. A gyerek 2 éves koráig jár a gyed, utána 3 éves koráig a gyes.

Viszont a férjedet készítsd már most, hogy nem olyan egyszerű ez az otthonlét, mint ahogy azt elképzeli. Vond be a gyerek körüli teendőkbe minél előbb, hogy ne érje hidegzuhanyként. Emellett ne csak az etetésről, fürdetésről, pelenkázásról stb, tehát a gyerek ellátásáról beszélgessetek, hanem a szeretet kifejezéséről, nevelésről is, mert ezt nehezebb a férfiaknak kivitelezni.

2014. okt. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó -hogy lehet hogy májusban igenyeltétek s augban megkapta visszamenőleg?mi is megigenyeltük márciusban s azt mondták hogy 60 napig fizetés nélküli szabin van s Akkor kaphat gyedet

.vagy kapja rögtön a gyedet de akkor nem kap fizetést..márciusban igenyeltük s júliusban kaptunk először.de csak egy havit.tb kifizetőhely a Férjem munkahelye.

2014. okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok.

A férjem nem dolgozik gyed mellett, ezért jár neki visszamenőleg is. Én dolgozok, lemondtam róla, férjem nem dolgozik, itthon van a fiunkkal, így nincs 60 nap kivárási idő.

2014. okt. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Illetve akkor sem lenne érvényes a 60 nap ha az első szülinap előtt (elég csak 1 hét) adná be az igényt, hogy apa kéri a gyedet. És ha esetleg mindketten dolgoznának (mert modjuk nagyi tud vigyázni a picire, akkor arra az 1 hétre kiveszi a fizu nélküli szabit, utána meg kapja gyed+fizut.
2014. okt. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
én már teljesen összezavarodtam..hány éves koráig jár a gyed és a gyes? am a párom munkahelye kifizetőhely is.
2014. okt. 11. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!