Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » MI van akkor ha nem vagyok...

MI van akkor ha nem vagyok teljes bérre bejelentve? Ti zsaroltátok a főnökötöket?

Figyelt kérdés
Nem vagyok csak 200 ezer bruttóra bejelentve a többit kézbe kaptam. Nem kerestem soha rosszul, ezért most nagy érvágás lenne, ha erre a bérre kellene elmennem táppénzre. Ilyenkor mi van? Félek a főnököm nem adja oda a plusz pénzem, ami járna. Otthonról tuti kellene dolgoznom, mert pótolni nem tud annyira könnyen, szakmai tudás kell ahhoz, amit csinálok. Kb fél év amire valaki megtanulja biztonsággal. Táppénzre nem akarok menni, mert akkor jóval kevesebbet kapok ugyebár tgyást, és gyedet is gondolom. Ti ilyen esetben mit csináltatok? Szerintem a főnököm két ember bérét nem tudja kifizetni én meg táppénzről nem fogok senkit megtanítani, hülye és Teréz Anya sem vagyok. Ez csak neki volt jó, hogy nem jelentett be rendesen. Nekem most most érzem mekkora hátrány. De most nem volt baba tervezve. Védekeztünk és mégis összejött, ma sem értjük, hogy hogy. Lehet ezért is ennyire problémás, mert nem készültem fel rá.
2014. okt. 20. 08:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Mivel gondoltad zsarolni?
2014. okt. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Pedig a bejelentett béred után fogsz kapni táppénzt.
2014. okt. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Én nem zsarolnám, mert a bejelentett béred után kapod a GYED-et, ha fejreállsz, akkor is. Nem fog magasabb bérrel bejelenteni, eddig se hiába kaptad a többit a két kezedbe.

Zsarolással azt éred el, hogy mihelyst kirúghat, meg is fogja tenni, és ha azt nézed, érthető. Nem olyan rossz az az összeg, amit kapsz, sőt, elvileg félre is tudsz tenni már most.

2014. okt. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Mondjuk azzal, hogy ez csak neki volt jó, és engem jól bevitt a málnásba ezzel. Többször kértem, hogy jelentsen be teljes bérre. Mindig ígérgette. Azért szerintem ezzel Ő üti meg jobban a bokáját, nem én, ha kiderül. Csak kár, hogy nem ilyen ember vagyok, pedig megérdemelnék ezek a munkaadók. Annyival azért nem adott többet kézbe, hogy nekem az annyira megérje, csak azért mentem bele, mert éve óta együtt dolgoztunk. De hülye voltam mást kellett volna keresni, nem ebbe a butaságba belemenni, így is kettő helyett dolgozom sokszor.
2014. okt. 20. 09:03
 5/22 anonim ***** válasza:
Munkaugyi birosagon probalkozhatsz, de kellenek tanuk a munkahelyedrol.
2014. okt. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
te rosszabbul jársz. Mindketten kaptok büntetêst, ő befizet a kézbe adott béredre visszamenőleg 28,5% adót, te 34,5%-ot. A tőled le nem vont járulékot és adót ugyanis neked kell visszamenőleg megfizetni.
2014. okt. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Vissza nem akarok oda menni, már régen ott akartam hagyni, mert nekem ez soha nem tetszett, hogy simán beleférne az üzletmenetbe, de nem jelent be teljes bérre. Nagyon rosszkor jött ez a baba, mert éppen elvégeztem volna egy olyan sulit, amivel tudnék jobban keresni, és már csak arra vártam, hogy idén államvizsgázzak és ott akartam hagyni. Második diplomám, de kellett az új munkakörhöz. Nagyon kihasználnak, tudtam is, és ők is tudják, csak azért nem mentem azonnal innen, mert a sulit engedte szabi terhére csinálni:))) Úgy mellesleg, hogy este suli után mindent megcsináltam, csak én lehetettem ennyire hülye. Egyéb szabim nincs közölte, elment a szabim, de most mit szóltam volna, mindezt utólag most kb év végén. 15 napot vesz igénye a sulim fél évente 30 nap egy évben, de hiába dolgoztam akkor mellette éjszaka:(((( Közölte kiírja a megmaradt szabikat. Mert még maradt ugye bent, ami erre a sulis félévemre járna. nem egyszer volt, hogy nem tudtam bemenni a munka miatt, mert olyan balhé volt amit azonnal kellett megoldani. Amikor mondtam, hogy suli mellett és mindent megcsináltam, akkor sem érdekelte. Szóval mindent a saját malmára hajtott eddig is.
2014. okt. 20. 09:12
 8/22 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ő járna rosszabbul, de te se járnál jól, mivel te is benne voltál, és zsebre tetted a pénzt, ami után nem adóztál! Te ugyanolyan "bűnös" vagy, úgyhogy ezzel feleslegesen zsarolnád, mivel nincs ütőkártyád, ha őt "beköpöd", akkor magadat is.

A bejelentett béred után fogod kapni a táppénzt is és a gyerek utáni juttatásokat is. Ez van, mostmár felesleges ezen nyafogni, korábban kellett volna gondolkodni.

2014. okt. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nekem nem kell megfizetnem, mert nem én kértem, hogy ne jelentsen be:))) Ő nem akart. Más már nyert pert ilyen miatt, de én nem akarok most ilyenbe belemenni, csak eszembe jutott. Nem tenném meg... Egy biztos, ha táppénzre kell mennem, nem megy bele, hogy dolgozzak itthonról akkor semmit sem csinálok. Visszaadom a céges dolgokat, telefont, laptop, egyebek és felejtsen akkor el, én nem fogok hülyét csinálni magamból újra.Sajnos én voltam a hülye, hogy ebbe belementem.
2014. okt. 20. 09:15
 10/22 anonim ***** válasza:
A munkaadók többsége ilyen, ezt el kell fogadni. Én is kettő ember helyett dolgozom 150.000-ért, úgy, hogy ha úgy adódik, nincs ünnep, mert dolgoznom kell, mellette egyetem+gyerek, de ha azt nézem, örülök, hogy van munkám, és lehetne rosszabb is. Munkaügyi bírósághoz fordulhatsz nyugodtan, de mint írták előttem: mindketten fizettek büntetést, ezért mondtam, hogy nem éri meg pattogni ezen. Nem tudom, hány éves vagy és hogy ez hanyadik munkahelyed, de majd rájössz, hogy másokhoz képest jól jársz még így is és többet is kapsz, mint az átlag. Rengeteg helyen kapják így a fizukat, ezt vagy megszokod, vagy keresgélsz, de semmi biztosíték arra, hogy tudsz is ugrálni a munkahelyek között, hiba van mondjuk egy piacképes diplomád! :)
2014. okt. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!