Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » MI van akkor ha nem vagyok...

MI van akkor ha nem vagyok teljes bérre bejelentve? Ti zsaroltátok a főnökötöket?

Figyelt kérdés
Nem vagyok csak 200 ezer bruttóra bejelentve a többit kézbe kaptam. Nem kerestem soha rosszul, ezért most nagy érvágás lenne, ha erre a bérre kellene elmennem táppénzre. Ilyenkor mi van? Félek a főnököm nem adja oda a plusz pénzem, ami járna. Otthonról tuti kellene dolgoznom, mert pótolni nem tud annyira könnyen, szakmai tudás kell ahhoz, amit csinálok. Kb fél év amire valaki megtanulja biztonsággal. Táppénzre nem akarok menni, mert akkor jóval kevesebbet kapok ugyebár tgyást, és gyedet is gondolom. Ti ilyen esetben mit csináltatok? Szerintem a főnököm két ember bérét nem tudja kifizetni én meg táppénzről nem fogok senkit megtanítani, hülye és Teréz Anya sem vagyok. Ez csak neki volt jó, hogy nem jelentett be rendesen. Nekem most most érzem mekkora hátrány. De most nem volt baba tervezve. Védekeztünk és mégis összejött, ma sem értjük, hogy hogy. Lehet ezért is ennyire problémás, mert nem készültem fel rá.
2014. okt. 20. 08:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Az mindegy, hogy te kérted vagy sem. Bele egyeztél? Igen. Volt olyan jövedelmed ami után adóznod kellett volna, de nem tetted? Igen. Akkor miről beszélünk? Te ha úgy vesszük ugyanúgy jól jártál. Évekig dolgoztál gy, nem volt kötelező.
2014. okt. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Tudod mi a gond ezzel? Hogy a munkaügyi bíróságot nem érdekli, hogy te szóltál, hogy jelentsen be normál bérre! Kifizetett? Igen. Eltetted a pénzt? Igen. Innentől kezdve a tárgyaláson megkérdezi a tanácsvezető, hogy miért is nem szóltál előbb? Persze, azért nem, mert akkor valószínűleg kirúgtak volna, de ez tényleg nem érdekel senkit és pont ezért büntetnek téged is.
2014. okt. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Igen, igen tudom. Mindegy is. Nem érdekel, én voltam a hülye, hogy ezt hagytam, és hogy nem váltottam amikor lett volna lehetőség. De most ha elmegy a baba esetleg, azonnal váltok. Szerencsére van egy lehetőségem, ahova várnak, oda már hívtak régebben is. Ott legalább normálisan bejelentenek. Ilyet soha többet nem csinálok. Abban bízom, hogy azért mert suliba járok meg fogom kapni rendesen a gyedet, még akkor is, ha a táppénz miatt az nem jönne ki jól. Mert a suli fősuli arra úgy tudom jár. De nagyon hülye voltam.
2014. okt. 20. 09:26
 14/22 anonim ***** válasza:
33%
Kissé morbid, hogy abban reménykedsz hogy elmegy a baba...
2014. okt. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
43%
Pont ezt akartam írni. Becsúszott, nem is akarod, és az van, hogy hátha elmegy. Tudod, ha terhes az ember, nem így áll hozzá, hogy ha elmegy...hanem hogy legalább a 38.hétig kihúzza az ember lánya gond nélkül. Na de ez már más lapra tartozik, csak kissé érdekes...
2014. okt. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon rosszkor jön a baba, ha elmegy a baba..ennyi erővel már az abortuszon is gondolkozhatnál, mert oké, hogy nem várod, de hogy így, azon törpölni, hogy menjen el.. Szegény gyerkőc, jobb anyát érdemel.
2014. okt. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
nem írtam ilyet!!!!!!Azt írtam, ha elmegy, akkor azonnal váltok.... Most nyilván nem tudok. De nem akarom, hogy lemenjen nem azért írtam. Na, hagyjuk... Hanem, ha olyan helyzetbe leszek, hogy újra tudok munkát vállalni ilyen hülyeségbe nem megyek bele. Bármikor velem is történhetett volna valami ami miatt nem tudtam volna dolgozni, és akkor is itt lett volna a két gyerek és igenis nekünk az én bérem fontos volt. Ezért írtam, hogy hülyeséget csináltam. És sajnos nagyon sok gond van a terhességgel. Azért írtam, hogy ez is benne van. A világért sem szeretném Őt elveszíteni, azért sem megyek be dolgozni. Csak ülnék egész nap, de akkor sem merek kockáztatni. Inkább maradok itthon amíg kell, amit az orvosok mondtak. Ennyi
2014. okt. 20. 10:00
 18/22 anonim ***** válasza:

csak a táppénz érdekel, vagy a gyed is? mert az maximalizálva van.

A 200.000bruttóra a tgyásod 127.600ft, a gyeded 113.600ft lenne adókedvezménnyel együtt. A gyed maximum 115.154.- ft lehet, vagyis csak 1500ft-al kapnál többet, ha be is jelentett volna.


A tgyás és a táppénz természetesen más, csa nem tudtam, ezzel a maximalizált gyeddel tisztában vagy-e

2014. okt. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Értem. Csak ezt úgy elfelejtetted leírni.

Szóval szerintem ne fenyegetőzz, ez a lényeg.

2014. okt. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy kiszámoltad. Igen, tudtam a max gyedről. Most még hazudok pár hétig amíg tudok, kitaláltam, hogy azt mondom, hogy a lábam kificamítottam, és nem tudok bemenni, de tudok itthonról dolgozni, megnézem hogy reagál, de igazat még nem mondok, mert nem akarok, ha bármi is lesz, akkor kirúg végül mert azt hiszi, hogy majd próbálkozunk babával, egyébként így értettem azt is, hogy ha esetleg elmenne a baba keresek új állást. Még nem merem az igazat elmondani, akkor is védett vagyok, ha nem mondom el, úgy tudom legalábbis. De nagyon félek, így is, hogy kirúg majd valahogy. Sajnos a törvények amik vannak csak egy dolog. Most is én jártam nagyon rosszul ezzel nem bejelentéssel, mert 3. gyerek és még emiatt most a családi adókedvezményt sem tudjuk érvényesíteni rendesen.Sajnos az én fizetésem volt jobb mindig a férjem most végezte csak el a főiskolát és most megy ki külföldre. Szóval ennél rosszabbkor nem is jöhetett volna a baba, de ennek ellenére egy percig sem szeretnénk, ha elmenne, vagy valami lenne.
2014. okt. 20. 12:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!