Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek fogják emelni...

Szerintetek fogják emelni valaha a Gyest?

Figyelt kérdés
2014. okt. 30. 18:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Minek? A sok munkakerulo meg tobb gyereket vallaljon?
2014. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sokmindenkinek jól jönne akár pár ezer forint is. Szerinted aki gyesen van az munkakerülő? Érdekes felfogás :) Szerintem csak simán anyuka
2014. okt. 30. 18:48
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

hát, erre igen megoszlóak a vélemények. Fene se tudja, hogy mi lenne a jó. Akik dolgoznak, azoknak magasabb gyes járna, talán az jó lenne. Hisz ők fizettek adót. De akkor meg ott vannak az egyetemisták ,akik meg tanulna, azoknak és kéne magasabb gyes.

Persze ott vannak azok, akik egyiket sem művelik, mégis szülik a gyereket sorra. Na, azoknak nem emelnék, de mégis ott vannak, hogy ők a legszegényebbek, diszkriminatív lenne.

szóval ilyenek miatt valószínűleg ha lenne is, csak kevéske emelés jönne.

2014. okt. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan erre gondoltam mint a harmadik valaszolo, ha emelve lenne nem azoknak konnyitenek meg legfokepp a dolgukat akik dolgoznak hanem epp akik nem. Ha most emelnenek rajta, azoknak a zsebebol menne ki tobb penz akik rendesen dokgoznak es tesznek a kozosbe, azok akik megerdemlik, ne gondold h sajnalom, csak azoktol akik semmit nem tettek meg le. Remelem igy mar erthetobb. Elso voltam.
2014. okt. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem, ne legyen megélhetési gyerekvállalás. Inkább adókedvezményt kéne átalakítani valahogy, és akkor csak az adófizetőknek jutna a változásból.
2014. okt. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Én maximum a gyed idejét tolnám ki, hogy ne csak maximum 2 évig járjon, hanem háromig, ha valaki dolgozott ennyit a gyerekvállalás előtt. Nem csak kivenni kell a kalapból, hanem belerakni is. És én az apukákat is jobban belevonnám a gyerekgondozásba, akár külföldi mintára is, ugyanis van olyan ország, ahol egy részét a "gyesnek" csak az apuka kaphatja meg, ha otthon marad ő is.
2014. okt. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
Erdekes meglátás...nemcsak azok kapják a gyest akik nem dolgoztak hanem azok is,akik nem voltak bejelentve az elmult egy évben lehet,h esetleg csak alkalmi,munkavállalók voltak..es ők is csak 25.000 ret kapnak pedig evek,ota dolgoznak!!meg azok is gyest kapnak akiket kirúgnak mikor teherbeesnek es nem tudják bizonyítani,h ezért történt!!én úgy gondolom igen kéne emelni ahogy a kelengyepénzt is és a családit is..nem úgy,h több adót fizetünk mert van ott pénz csak épp másra "költik"!!
2014. okt. 31. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Oke, emeljek meg a gyest, a csaladit, a kelengeyepenzt. Tudod hanyan elnek ebbol? Mondok egy sztorit. Nagy aruhaz penztarosakent dolgozok. Jott az osz. Osztogattak a gyermekvedelmis erzsebeteket. Pontosan nem tudom de kb 4-5 ezer fejenkent. Az orrom elott a c.csalad bontotta ki, gyerekenkent egy boritek jar ugye. Ha nem bontott fel 8 boritekot, egyet sem! Akkor szamold ki o mennyi csaladit kap havonta! Szamold ki hany gyerek utan vette o csak ki a kozosbol a gyest, es allitom neked, hogy vilag eleteben, egy budos percetnsem dolgozott meg. Ha most segelyeken emelnenek, igen amit utolso is emlitett olyanoknak is jutna belole, de javareszt csak olyanokon segitenenek akik, soha nem dolgozta, es nem is tervezik, csak szepen soeba szulnek. Latok eleg sok ilyet.
2014. okt. 31. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azért az kemény hogy milyen undiritó emberek vannak...
2014. okt. 31. 09:04
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Megis milyen undroito emberek? Azokra gondolsz akik segelyre szulnek? Meg a potyalesesre? Ja elegge gaz szerintem is. :-)
2014. okt. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!