Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg GYED-en vagyok a...

Jelenleg GYED-en vagyok a babámmal és szeretnénk kis tesót. Ha összejön a baba és én visszamegyek táppénzre akkor igényelhetem a GYED-et is tovább, vagy csak a férjem a GYES-t?

Figyelt kérdés
2014. nov. 5. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, én is hasonló helyzetben vagyok, de még nem jártam körül. Azért írok csak, hogy hátha valakinek van már tapasztalata, akkor lássam én is :)
2014. nov. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen. Ha megszakítod a fizu nélküli szabidat, kiveszel legalább 1 nap szabit és úgy tp, akkor jár együtt a két ellátás, ha simán gyedből mész tp-re akkor választani kell.
2014. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozászolásotokat. Ebbe a munkahelyem nem fog belemenni. Viszont ha én megyek táppénzre, akkor a férjem mehet munka mellett GYED-re?
2014. nov. 5. 13:30
 4/4 anonim ***** válasza:
A munkahelyednek nincs választási lehetősége, ha bejelented, hogy megszakítod, azt el kell fogadnia nem mondhatja, hogy nem, ráadásul mivel bejelented, hogy zerhes vagy így ki sem rúghat. Egyébként ugen apa is átveheti, de ha a kicsi betöltötte az 1 évet 60 napig nem fogja kapni a gyedet. Ő az igénylést követő 61. naptól jogosult rá. Vagyis 2 hónapig se te se ő nem kap ellátást.
2014. nov. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!