Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miből fogják számolni a...

Miből fogják számolni a táppénzt és kb milyen összegre számíthatok? Ill. az is érdekelne hogy mi lesz majd a tgyás, gyed alapja.

Figyelt kérdés
2013.dec-től gyesen vagyok (előtte 2 év gyed) jelenleg 7 hetes terhes vagyok, most kivettem 2 nap szabimat de az orvos utána kiírt táppénzre veszélyeztetett terhesség miatt. A gyedem alapja 5130ft volt. Viszont a munkáltatóm most magasabb óraszámban vett vissza így a (2 nap szabi alatt) a bérem napi átlaga 6904.-ft.
2014. nov. 11. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:

ha kb 2015 júl végére vagy kiírva, akkor 2013 júl végétől fogják nézni a biztosítotti idődet, a korábbi Gyed így nem esik bele, a gyes időt pedin nem számítják bele, magyarán HA mostanság mentél vissza dolgozni (az mindegy munkába álltál e, vagy szabira,táppénzre), 2015 júl végéig meg sincs 1 év biztosítotti jogviszonyod és akkor nem vagy jogosult, csak alanyi jogon Gyesre.


ha viszont minimum 2014 júl végétől már dolgoztál (v szabi, v táppénz)akkor szerintem az onnan számított 180 nap jövedelme lesz a tgyás, gyed alapja (hacsak nem lépett hatályba az, hogy az utolsó bért nézik minden egyes esetben, mert jelenleg csak annak nézik a szüléskori bérét, akinek korábban nincs egybefüggő, folyamatos 180 napi jövedelme.

2014. nov. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*ja de beleesik még a GYED időből 3 hónap

mostantól ha nézzük, hogy munkában vagy(v táppénz, v szabi) szülésig az több mint 8 hónap, szóval meglesz az 1 év bizt,időd, ezzel a jogosultságod. akkor sztem a mostani béred lesz az alapod.

2014. nov. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*ill. az csak 11 hónap még, de plusz annyi nap, amikorra ki vagy írva júl-ban és nov 1-től nézve
2014. nov. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

*ill a gyed időd 5 hónap, megvan az egy év

hát jól belekavarodok mindenbe..

2014. nov. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elviekben a szerződés szerinti béred az alap. Nem tudom mennyi fizut kaptál a 2 napra mert az is fontos. Ugyanis megnézik (jelenleg) a szerződés szerinti béred napi átlagát, a tényleges jövedelem napi átlagát és a magasabbat kapod. Viszont az még közbeszólhat, hogy elég sokat voltál csak gyesen. Én nem voltam több mint 180 napot gyesen, ill. én havibéres vagyok nem órabéres (ez is fontos a napi jövedelem meghatározásánál). Táppénz alapod mennyi? Nekem mindegyiknél így a szabi alatti jövedelem napi átlagát vették figyelembe, mert az a legmagasabb.
2014. nov. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!