Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyukák! Milyen juttatásokat...

Anyukák! Milyen juttatásokat kapnék a következő esetben?

Figyelt kérdés
Február közepén lesz két éves a gyerekem,utána GYEST kapok,ha esetleg GYES alatt kb. márc,ápr környékén sikerülne teherbeesnem,akkor először el kell mondanom a GYEST,majd megszüntetni a fizetésnélküli szabimat,és táppénzre menni?Hány hetes terhesen kell táppénzre mennem és a gyest lemondani? Szabikat benthagynám,örülnék ha táppénzre tudok menni..Akkor kb. hány %-át kapom a fizumna? Szülés után megint tgyás fél évig? Családi adókedvezményt tudom,hogy már magzati kortól lehet..azt hallottam,hogy esetleg 40000-re felemelik..Anyasági támogatás jár amásodik gyerek után is?

2014. nov. 11. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:
A gyest nem kell lemondanod, hiszen a gyest+tp-t kaphatod együtt. Egyetlen feltétele van, hogy tp előtt min. 1 nap szabit kivegyél (nem kell az egészet ami felgyűlt), így kapod mindkét ellátást. Nem tudom havi vagy órabéres vagy-e. Alapban a következő ellátás alapja a szerződés szerinti béred vagy a ténylegesen elért jövedelmed lesz (szabi alatti jövedelem, kivetítve napi átlagra), amelyik a magasabb. Ha folyamatos a munkaviszonyod ugyanúgy 60% a tp és ugyanúgy fog anyasági támogatás is jár a második gyerkőcre is majd ha megszületik. És szintén igen ha folyamatos a munkaviszonyod újra tgyás, gyed, gyes.
2014. nov. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hogy működik ez a gyakorlatban? Például tegyük fel, március környékén megtudnám hogy terhes vagyok,akkor már gyest kapok, elmegyek a nődokihoz,aki kb. 6-7 hetesen igazolja a terhességet, majd bemegyek a munkahelyemre,és előbb a fizu nélkül szabit megszakítom írásban, ezt a papírt bemutatom, és kérek 1 nap szabit, majd elmegyek a háziorvoshoz,aki a szabit követő naptól táppénzre vesz (?). Ehhez kell a nőgyógyász javaslata, vagy elég a papír hogy terhes vagyok? Ez veszélyeztetett terhességnek fog számítani??
2014. nov. 13. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!