Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy iktassak be bármit,...

Hogy iktassak be bármit, amiből energiám lesz? Torna, v alvás, vagy bármi ami csak van ötlet.

Figyelt kérdés

van egy rakás olvasnivalóm(hozzátáplálásról, babakommunikációról, lázról, betegségekről)nem tudok bele sem fogni, mert egy oldal után elaludnék rajta, de inkább kimegyek hasznosat csinálni, vagy netezni, amikor a baba alszik.

aludni nem merek baba alvás időben, mert olyankor fél, vagy 1 óra múlva felébred, én meg a lehető legkómásabb fejjel kell olyankor hogy pikk-pakk magamhoz térjek, peluscseréshez, etetéshez, vagy csak foglalkozni vele.


tornázni nem merek alvás időben(egy szoba-konyhás a lakás)de amikor nem alszik, folyton nyomogathatnám a paus-t ,mert hol ezért, hol azért kell ugrálni.


a friss levegőn babakocsival a kilométer séták mégjobban leszívnak, fáj a lábam(főleg térdhajlatban két szélen)legszívesebben leülnék olyankor egy padra, de ha áll a kocsi akkor nem alszik, ha a lábammal tologatom a kerekét, mindig arrébb megy a kocsi, huzigálhatom oda-vissza percenként.


alvásra örülök átalussza az éjszakát, de ahogy ő lefeküdt én akkor csinálom meg az egész mindenséget(felmosás,mert nappal addig úgy is járkálunk, így nincs értelme napközben, mosás, nappal ami összegyűlt, szárítóról le az előző, fel az újabb, kád tisztítás, sterilizálások és mire eljutok az ágyba (fürdés, hajmosás gyakran kihagyva, sokszor gyorsan csak mosakodom már)szóval nyerek kb 6-max 8 óra alvást.

már 6 hónapos, de még mindig egy lerobbant, karikás szemű, beesett arcú, holdsápadt, szétcsúszott öreganyámnak nézek ki. és nem haladok a "tanulással" sem a babákról.


2014. nov. 11. 14:48
 1/8 A kérdező kommentje:
(egyedül vagyok vele amúgy)
2014. nov. 11. 14:50
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha 6-8 óra alvás mellett enynire fáradt vagy nem ártana egy vérvétel. Vas szinted milyen? Szedsz vitamint? Rendesen étkezel, min. napi 5x, folyadék min. 3 liter? Ennyi alvás mellett és ennyire laza nappalokkal nem kéne ennyire kimerültnek lenned, valami van...
2014. nov. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én azért lazának nem jellemezném a napjait, mert mindenki maga érzi. Én is le voltam robbanva még 6 hónap után is. Nálam egyedül a plusz vitamin, magnéziumbevitel segített, az is gyógyszertári pirulák formájában. Ez van.
2014. nov. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szedj valami vitamint, és ha nem is órákra, de legyetek a friss levegőn is.

És próbáld meg a házimunkát jobban beosztani, hogy ne mindent este keljen csinálni.-konyhát, fürdőt lehet takarítani míg alszik, vasalni szintén.

Ha pedig alszol egy fél órát a babával, az sem baj!

Nézz körül, hátha van a környéken baba-mama torna, ott megvan a torna is meg a csevegés is.

2014. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

a háziorvoshoz még nem jutottam el vasszintet nézetni


2-es válaszoló, úgy kell elképzelni, mintha minden nap 14 órás műszakban lennék(mint egy gondozónő), mintha mindig este 8-ra érnék haza akkor meg a háztartást vezetni.


szedek c vitamint, a magnéziumot mostanában elfelejtettem.tényleg most hogy írják..


csak amúgy az nem állapot hogy magamra se energiám se időm...gondoltam valami szervezni kellene ezen

2014. nov. 11. 15:09
 6/8 A kérdező kommentje:

ok próbálok valamit átütemezni


fél egy órás alvások nekem nem jók, mert hullább vagyok, ha , rettentő nehéz magamhoz térni, így kihagyom

2014. nov. 11. 15:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Férj nincs a képben, aki segítene néha?
2014. nov. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
majd nyáron jön haza külföldön van, amikor már bölcsikorú lesz a kicsi.
2014. nov. 11. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!