Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ismerős cégébe vagyok bejelent...

Ismerős cégébe vagyok bejelentve, nem dolgozom. Így kaphatok majd tgyás-t, gyed-et? Kell valamilyen papírokat kérnem majd az ismerőstől ehhez?

Figyelt kérdés

Szóval 3 év után elvesztettem a munkahelyem és párom gyorsan szólt az ismerősének, hogy jelentsen be, amíg nem találok munkát, így nem szakad meg a folyamatos munkaviszony. Ezek után kiderült, hogy terhes vagyok, így már nem keresek munkát, mert hát terhesen ki alkalmazna, meg egyébként is nagyon rosszul voltam mostanában, sajnos kórházban is volt a vészes hányás miatt. Fizetést természetesen nem kapok, és mi fizetjük a járulékokat, azért, hogy be vagyok jelentve.

Szóval az érdekelne, hogy kapok-e majd így tgyás-t, gyed-et, mert ugye itthon vagyok, de olyan mintha dolgoznék, nem vagyok táppénzen (az előző munkahelyemen táppénzre kellett volna mennem, fizikai munka volt).

Jól gondolom, hogy szülésig nem kell semmi papírt kérnem, csak itthon vagyok, majd utána kell valami a tgyás-hoz vagy a gyed-hez?

Bocsi, de első baba, egyáltalán nem vagyok ebben jártas, sőt ha nem veszítem volna el a munkahelyem akkor mindezt a munkahely intézte volna, de így örülök, hogy egyáltalán bejelentettek és nem szakad meg a biztosítási jogviszonyom. Volt valaki aki így volt terhes hasonló helyzetben? Köszi előre is!!!



2014. nov. 14. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, fogsz kapni, amennyiben a szülés idején is állományban leszel. A kiírás előtt 28 nappal már mehetsz tgyas-re, és akkor már nem kell járulékot fizetnetek.
2014. nov. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem köszi, ezt nem tudtam hogy akkor már nem kell. És kérnem kell az illetőtől ehhez valami papírt? Gondolom igényelni kell.
2014. nov. 14. 10:21
 3/5 anonim ***** válasza:

ha jól értem, több mint 3 éve folyamatosan biztosított vagy.

igen, jár, gyed is tgyás is.

viszont mehetsz táppénzre, akkor megúszod a járulékokat...

neten majd letöltöd a tgyáshoz a papírokat, kitöltöd, beküldöd, ennyi.

2014. nov. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, ennyire nem lesz egyszerű. Bár csalsz, de ha nem derül ki, akkor jár tgyás és gyed is, ha biztosítva leszel szüléskor is.

Viszont nem olyan egyszerű, hogy csak beküldöd a papírt és ennyi. Munkáltatónak jövedelemigazolást is kell kiállítania. Információt az OEP tud adni.

Ha táppénzre mész, az a bejelentett béred 60%-a lesz, adót vonnak belőle.

Mindenesetre a munkáltató bátor ember, bár ha már nagyon régen bejelentett, akkor kicsi az esélye, hogy lebukik. Ha akkor jelentett be, mikor terhes lettél és nemsokára tgyást igényelsz, az gyanús lehet majd az NAV-nak.

2014. nov. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kismamák táppénzénél is a munkáltató fizeti a táppénz egyharmadát, szóval fizetni akkor is kell, ha tp-re mész.


Ellátást kapsz, és igen, kell papír a munkáltatótól az ellátások igényléséhez.

2014. nov. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!