Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyire járt el törvényesen...

Mennyire járt el törvényesen a munkahelyem? Mi a teendő ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Kislányom egy éves, feleségem visszamegy dolgozni, én maradok vele itthon. Ezt bejelentettem a munkahelyemen szeptemberben, október 6-tól szerettem volna GYED-re menni, meg is igényeltem, azt mondták, hogy rendben vannak a papírok. A munkahelyemen szóltak október 15-én, hogy menjek be, mert alá kell írnom a felmondásomat. Ekkor felhívtam az OEP-et, akik tájékoztattak, hogy nem kapok GYED-et, amíg nem viszem be a felmondásomat. Aláírtam, bevittem, azt mondták minden stimmel. Mikor novemberben vártam a pénzt, nem jött. Felhívtam ismét az OEP-et, hogy mi van, közölték, hogy nem vagyok jogosult a GYED-re, mert felmondtak nekem, menjek a munkaügyi központba, regisztráltassam magam, és vigyem be a papírt, majd akkor a mai naptól kezdve tudnak utalni, avagy elveszett másfél hónapnyi GYED, amire szükségünk van. Mit lehet ilyen esetben tenni?

2014. nov. 17. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki GYED-re megy, akkor nem kell felmondania a munkahelyén.. Szóval ezt a részét nem értem.
2014. nov. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

És a munkáltató sem mond fel, hanem kitölti a GYED-hez szükséges nyomtatványokat. Ugyanis a GYED alatt munkaviszonyban van az ember lánya (fia).


Miért mondtak fel neked?

2014. nov. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam fel. 15-én hívtak, hogy készen vannak a papírok, mert október 2-ával felmondtak nekem. Valószínűleg nem tetszett nekik, hogy GYED-re akarok jönni és keresni kell helyettem valaki mást.
2014. nov. 17. 13:45
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szépen keresel egy ügyvédet.. Nem jogszerű, ha aláírtad a felmondásodat, akkor vess magadra, nem olvastad el a papírokat?máskor ha azt mondják a vesédet is eladod?
2014. nov. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nem felmondás hanem foglalkoztatási papírok kellenek a gyedhez. igazából te rontottad el a lépést, mert aláírtad.

igen, munkanélkülire kell menned és akkor jár.

de egyébként ha anya után apa megy gyedre akkor 2 hónapra meg kell szakítani az ellátást

2014. nov. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is amikor bejelentetted a munkáltatódnak, hogy gyedre akarsz jönni az hogy történt? Kérted írásban hogy xy naptól fizu nélküli szabin akarsz lenni? Ha igen az bizonyító erejű! Másik dolog miért mondtak fel neked? Volt alapja? Azonnali vagy sima felmondás volt? Munka mellett akartál gyedre menni vagy te maradtál volna otthon a kicsivel. Ez azért is fontos amit az előző írt, mert ha munka mellett kapnád a gyedet (vagyis akartad volna) ésca kicsi már elmúlt 1 éves, akkor van ugye a 60 napos választás (60 napig vagy fizu vagy gyed). Ha viszont te lettél volna otthon vele (én igy vettem ki az irásodból), akkor az 1. Naptól jár a gyed ill. Akkor is járna folyamatosan, ha a kicsi 1. Szülinapja előtt váltanátok, akár 1 nappal is. Szóval nálad még sok kérdés van. De telefonról nehéz ennyi lehetőséget leírni.
2014. nov. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem jelentettem be írásban, hogy GYED-re akarok menni. Megbeszéltük, hogy 6-tól GYED-en vagyok, és kész, egészen 15-ig nem tudtam róla, hogy felmondtak nekem. A munkahelyem nem tb kifizetőhely,azt mondták mindent nekem kell intéznem. Az oep-től állítólag küldtek valami papírt postán, hogy elutasították a kérésemet, de ezt nem kaptam meg. Amikor felhívtam 15-én az oep-et azt mondták, csak akkor kaphatok gyed-et, ha aláírom a felmondásomat, és beviszem nekik, tehát tudtam, hogy mit írok alá, csak nekem senki nem beszélt arról, hogy éppen ezért nem fogok kapni semmit, amíg a munkaügyi központba be nem regisztrálom magam.
2014. nov. 17. 15:50
 8/12 A kérdező kommentje:
A felmondási papíromon rajta van, hogy csak 15-én írtam alá, de ez gondolom nem számít.
2014. nov. 17. 15:51
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát az oepes jól félretájékoztatott, de a munkáltatód is. Semmiképp nem kellett volna felmondanod, főleg hogy igy gyed után nem lesz egyszerű munkát találnod. Szerintem mindenképp ügyvédhez kellene fordulnod hogy hátha valahogy visszaállítható a szerződésed. Egyébként még mindig kérdés hogy a felmondásban mi van, közös vagy a te részedről történt, mióta dolgoztál, kaptál végkielégítést stb. Meg az sem tiszta ha te 6-tól kérted és 15-én irtad alá a felmondást ez minek kellett az oepnek. Max arról kérhettek volna papírt hogy fizu nélküli szabin vagy, vagy hogy ha te is dolgiznál mellette akkor mekyiket választod 60 napig gyed vagy fizu.
2014. nov. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Írásban be kellett volna jelentened,hogy fizetésnélküli szabira óhajtasz menni.Mivel ezt nem tetted meg így október 6-tól igazolatlanul voltál távol és emiatt kirughatnak....
2014. nov. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!