Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szomszéd halastava föláztatta...

Szomszéd halastava föláztatta a házunkat, van valaki, aki tudja törvényesen mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

2 éve vásároltuk a házat, akkor még nem volt fölázva, de a tó már ott volt. Bennünket nem zavart, nem is foglalkoztunk vele, van pár család méh nekünk, és a méhek hiába tettünk ki itatót, több félét is, szívesebben mentek a szomszéd halastavára, na nem mind, ma épp figyeltem, van néhány lézeng ott. Ő ezért elmúlt évben bennünket följelentett. Az önkormányzattól kijöttek, nálunk mindent rendben találtak, bejegyzés engedélyek, határ vonal betartás stb. De ugye a tény tény följelentett, miközben minden pörgetésnél, több üveg mézet adtunk ajándékba:-(

Ma szólt egy másik szomszéd, hogy láttuk e már a házunk hátát? Mondom nem figyeltem, döbbenettel láttam, hogy kb 40 cm re a kis ház, a nagy ház, még magasabban föl van ázva, ott a tó kb közepe.a kis ház megreccsent, nem tudtuk miért, van egy hatalmas repedés kellős közepén, a határral párhuzamosan. Nem vagyunk túl mászkálósak, a jó viszonyt saját kárunkon is megőriznénk, ami ugye már rég nincs, de szítani nem akarnánk, de azért azt sm, hogy a vakolat minden leomoljon, meg hasonlók. Mit lehet tenni? tud valaki segíteni?



2014. máj. 9. 14:07
 1/3 acelsziv ***** válasza:
100%

"Nem vagyunk túl mászkálósak, a jó viszonyt saját kárunkon is megőriznénk" Magyarán nyámnyilák vagytok akik saját magukért sem mernek kiállni.

Egyébként pedig feljelentés és kötelezzék a tó szigetelésére és a károtok megtérítésére.

2014. máj. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nyámnyila? Te így nevezed, nem izgat, én mindig a békességre törekedtem, és törekszem is, addig amíg, nem látom, hogy a másik egyáltalán le... mindent.

Olyan helyen élünk most, ahol az emberek, az önkormányzat dolgozóit is följelentik, mert pl, egy roggyant kerítés alapnak a sarkába belekapott a közterületes fűkszás damil, gondolhatod mekkora a kár:-)

Hát én ilyen szinten biztos nem , kisebb dolgok sem érdekelnek, hogy mondjuk anno nem jó helyre került a kerítés. Pár cm ide vagy oda... 80 méteren senkivel el nem bontatnám.

Ha ez nyámnyilaság vállalom, mindent viszont nem viselünk el, ezért kérdeztem, ismeri e valaki, mi ennek a törvényes útja?

2014. máj. 9. 15:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Na a felázásról annyit ha alappal ellátott alulról szigetelt házad van a tó- tól nem ázhat fel. Ha pedig nincs alsó szigetelés mindegy van e ott tó vagy nincs fel ázik így is úgy is. Szóval akkor milyen a házad? Ha vízszigetelt és mégis vizes csőtörésed van.
2014. máj. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!