Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a gyerekem 1 éves lesz, és...

Ha a gyerekem 1 éves lesz, és elmegyek dolgozni, akkor GYED extrát kapok, vagy csak fizetést, vagy ez hogy van pontosan? Kell munkáltatói, hogy felvegyék a bölcsibe?

Figyelt kérdés
Valamint az érdekelne, hogy hány hónap munakviszonyt kell igazolni bölcsibe adás esetén, és hogy hány hónappal előtte kell jeleznem , hogy be szeretném adni? Márciusban lesz 1 éves, akkor akár márciustól lehet bölcsis?
2014. nov. 20. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, a többire megpróbálok. :)

Kell munkáltatói a bölcsibe sőt jövedelemigazolás is, mert az alapján állapítják meg a gondozási díjat. Korábbi munkaviszonyt nem kell igazolni elég egy papír arról, hogy mikortól várnak vissza a munkahelyedre. Ha van hely a kiválasztott bölcsődében akkor igen, lehet már márciustól bölcsis, de ez manapság nem jellemző, hogy lenne üresedés, mivel gyes mellett is dolgozhatnak már az anyukák, így teltház van a bölcsikben.

2014. nov. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi :)

és ha esetleg nem lenne hely márciusban, akkor ugyanezekkel a feltételekkel mondjuk elvihetném családi napközibe,vagy nem is tudom mi a neve annak...?!

2014. nov. 20. 11:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Családi napközi fizetős, oda szinte biztos felveszik. De azt nem tudom oda milyen igazolások szükségesek, ha egyáltalán kell valami....
2014. nov. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom családi napközibe jár, ide semmilyen igazolás nem szükséges.
2014. nov. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha gyed mellett visszamész dolgozni, akkor a fizetés mellett a gyedet is kapod, majd a gyed lejárta után a fizetés mellett a gyest.

Állami bölcsibe kell munkáltatói igazolás. Felvenni akkor veszik fel rögtön, ha van hely. Én pl. megyeszékhelyen lakok, nálunk be kell már a gyereket születésekor íratni, akkor talán van rá esély, hogy 1 vagy 2 évesen bekerül az állami bölcsibe. Akár most is jelezheted a bölcsi felé, hogy márciustól vinnéd a gyereket, ilyenkor lehet kérni a munkáltatótól egy szándéknyilatkozatot, hogy 2015 március x napjától 100%, hogy foglalkoztat.

Magánbölcsik, Csana, nem kérnek semmit, mivel igen komoly összeget kell nekik fizetni, így biztos, hogy a gyerek bekerül, akkor hozod viszed, mikor akarod, ha kell még este 7 órakor is vigyáznak rá külön díj ellenében. Van olyan családi napközi, akik kisbusszal járnak és még a gyerekért is elmennek és hazaviszik.

2014. nov. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!