Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » , mi jarhat nekem ebben az...

, mi jarhat nekem ebben az esetben?

Figyelt kérdés
2014. Augusztus ota vagyok bejelentve 4 orara folyamatosan, elotte volt egy honap januarban amikor szinten 4 orara voltam bejelentve.. babamat juliusra varom, ha a munkaltatom nem jelent ki, de nem tudok dolgozni es tappenzre kell mennem, vagy veszelyeztetett terhes leszek akkor jarhat nekem gyed vagy csak gyes??es ha most felvinne a munkaltatom az oramat 4 helyett 8 ra? Jarhatnek jobban??
2014. nov. 20. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:

A baba születése előtti két évben kell legalább 365 nap biztosítotti idő, hogy gyed járjon. Összege összege a naptári napi átlagkereset 70 %-a. A szülésre nem tudom, hogy meglesz-e a 365 napod, de 4 órás munkánál a 70% az lehet, hogy kevesebb, mint a gyes... Mindig az előző évi naptári év jövedelméből számolnak, most ha decembertől 8 órára vesz, sokat már nem kozmetikáztok rajta szerintem. :/ Tgyás szintén annak jár, akinek a gyed. Egyszeri anyaságit kapsz majd, igazolni kell hozzá, hogy jártál terhesgondozásra.


Én a helyedben megkeresném a helyi MÁK-ot, hogy adjanak tanácsot. Mégiscsak ők a profik a családtámogatásban. :)

2014. nov. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amig tappenzen vagyok, az az ido is beleszamit a 365 napba?
2014. nov. 20. 12:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze.
2014. nov. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

igen, jár ha maradsz bejelentve. szerintem se számít már sokat az a bejelentés, de persze ha a főnököd belemegy, akkor mindenképpen jelentsen át 8 órásra.

gyednél már számíthat, mert lehet pont januártól járna a gyed, de ezt most nem tudom kiszámolni, esélyes.

táppénzzel óvatosan, mert annyit tudsz táppénzen lenni amennyit ledolgoztál. tehát neked eddig 3 hónapod van meg, ha most táppénzre mennélm, csak 3 hónapot így kibekkelni, aztán meg kell szűntetni a munkaviszonyod ha nem tudsz 3 hónap múlva megint dolgozni. szóval maradj ameddig csak bírsz, de még 3 hónapot...

2014. nov. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha júlisuban szülsz, akkor 2013 július-2015 július között kell lenni 365 biztosított napnak. Január előtt nem volt munkaviszonyod, meglehet a 365 nap, nagyon ki van centizve:)

Nem az számít, hány órában dolgozol, hanem hogy mennyi a bruttó béred. Ha 2014 január előtt nem volt még egyáltalán munkahelyed, akkor valóban annyit lehetsz táppénzen, ahány napot addig dolgoztál, ugyanakkor ha nincs meg 2 év folyamatos munkaviszony, a táppénz csak 50%.

Júliusban a szülsz, a tgyást 2015-ben igényelheted. Mivel nem lesz 180 bérezett napod 2014-ben, azt nézik, hogy a szülés napjától visszafele meglesz-e? Ha nem, mert táppénzen leszel, akkor a tényleges béred lesz az alap.

Ha szülés napjától visszafele meglesz a 180 bérezett nap, akkor napi bruttó átlagbért számolnak majd, talán így érdemes átjelentkezni 8 órába, persze ez a munkáltatónak több költség és nem lehetsz táppénzen, ha azt szeretnéd, hogy átlagbért számoljanak. Tehát, ha decemberben átjelent 8 órába, akkor leghamarabb június elején mehetsz táppénzre, ha anyagilag jól akarsz járni, mert így meglehet a 180 bérezett napod.

Na, és persze meg kell lenni a 365 napnak, szüléskor is kell munkahellyel rendelkezni. A táppénzes napok beleszámítanak a 365 napba.

Ha esetleg pár nap hiányozna a 365 naphoz, akkor OEP-nél lehet méltányossági tgyást és gyedet igényelni.

2014. nov. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, most neztem meg 2014 ben 178 biztositott napom van q tobbi napon csak napi bejelentessel dolgoztam
2014. nov. 20. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!