Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Abban az esetben járhat...

Abban az esetben járhat kártérítés, ha október 12. -én,20:53 helyett 22:10-re érkeztem meg vasúttal a városomba, ahol lakom?

Figyelt kérdés
Tegyük hozzá, hogy az nap képzésen voltam és oda-vissza utat, visszatérítette nekem a szervezet, ahol voltam, de akkor is járhat kártérítés nem de?

#vasút #MÁV.
2014. okt. 21. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:

394 Ft ! gratula!

KB.bocs

2014. okt. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
18:23-kor indultam el nyugatiból IC vonattal, de mikor megérkeztem városomban, akkor majd leharapta a jegyárús nő a fejemet, így ott hagytam....
2014. okt. 21. 23:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Tehat neked ingyen volt, de karteritest akarsz? Ez komoly? Mellesleg 17 perc kesesert semmi nem jar vissza a MAV szabalyzata szerint.


Ennyire pitianer kerdest is regen olvastam, buszke lehetsz magadra...

2014. okt. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3: Nem 17, hanem 77 perc késés volt.
2014. okt. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen. Amennyiben hitelt érdemlően bizonyítani tudod a téged ért kár összegét, polgári peres úton rendezheted annak megtérítését.
2014. okt. 22. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"A MÁV-Start azt is kiemelte, hogy belső rendelkezés alapján a vasúttársaság már tavaly november óta az ügyfélszolgálathoz eljuttatott esetekben a feláras vonatok késése esetén októl függetlenül átalány-kártérítést fizet. Felárasak az InterCity, EuroCity, EuroNight, Expressz, railjet vonatok, és tavaly május 15-e óta a gyorsvonati pótjegy-köteles, gyors- és sebesvonatok is.


Az átalány-kártérítés mértéke a vonat 30-119 perc közötti késése esetén a menetjegy és a felár 25, ennél nagyobb késés esetén 50 százaléka."

2014. okt. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "leharapja a fejed" a MÁV alkalmazott? Pofám leszakad! 77 percet késett a vonat és még ő jön az erdő felől? Bármely civilizált szolgáltatás esetében nagyon sűrűn kérné a cég alkalmazottja a bocsánatot, nemhogy még neki állna följebb. Na persze nem vagyok meglepve. Ezért tart itt ez az ország, ahol tart...


A szabályokat az előbbiekben leírták, egyébként nevetségesnek tartom, hogy ekkora késésekért ilyen kicsi kártérítés jár.


Megjegyzem, ha az én fejemet akarta volna leharapni egy MÁV alkalmazott, miután a vonat késett 77 percet (feltéve, hogy a MÁV hibájából), akkor én megadtam volna neki a kellő választ... (Ha azt sem értette volna, akkor írásban is...)

2014. okt. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!