Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Honnan utalják a táppénzt?...

Honnan utalják a táppénzt? Babát várok 2-3 hét van szülésig és szeptember eleje óta nem kaptam egy fillért sem.

Figyelt kérdés
60 nap az átfutási ideje,de már lassan 3 hónapja semmi.kit hívhatok fel ez ügyben?Családi pótlék,és a férjem fizetése elég kevés hármunknak,főleg így,hogy bármikor szülhetek.
2014. nov. 22. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ,hogy tb kifizető e a munkahelyed vagy sem.Ha az,akkor elvileg nekik viszed be a tp-s papírokat,és a munkaügyis továbbítja a bérszámfejtőnek.Ha nem,akkor az oep-nek kell vinni az igazolásokat,és ők rendezik.De én 60 napról még nem hallottam.Nálunk 2 hét az átfutási idő.egyébként én szeptember közepe óta vagyok tp-n,eddig egyszer kaptam egy kisebb összeget,ami az október eleji tp-nek felel meg,múlt hét pénteken kellett volna kapnom,már 2x voltam emiatt a munkahelyemen,mindig azt kapom a bérszámfejtőtől,hogy jaj bocs,nem csináltam meg,majd 2 nap múlva megkapod a pénzed.Nekem azzal magyarázták,hogy új rendszer van,és még nem megy olajozottan.Kérdésedre a válasz,oda menj érdeklődni,ahova a tp-s papírokat viszed.
2014. nov. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Május vége óta vagyok táppénzen.A munkahelyem nem kifizetőhely,én leadom 2 hetente a papírt,és ők továbbítják.Május óta 2-szer kaptam táppénzt a 2-ikat szept.20-a körül.Már gondoltam felhívom őket mi van,de nem találok semmi tel.számot sem.
2014. nov. 22. 09:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor a legegyszerűbb ha bemész az oep-hez.Mivel ők folyósítják a táppénzedet.
2014. nov. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Így van OEP-nél érdeklődj. Egyébként jobban jártál volna, ha az első után egyből az OEPnek adod le a tp papírokat (mivel az elsőhöz mindenképpen kell a munkáltató), és akkor gyorsabban megkapnád a pénzt. Egyébként az is lehet, hogy a munkáltatód nem időben továbbítja a papírokat feléjük. Ezért lenne egyszerűbb egyből az OEPnek küldeni őket.
2014. nov. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy olyan sejtésem, hogy a munkáltatód lehet itt a ludas. Szerintem bevárja a papírokat aztán jó későn lead egyben egy rakással. Nem tudok semmilyen 60 napos átfutási időről, sőt itt elég gyakran van utalás és gyorsak is szoktak lenni. Nekem egyébként tapasztalatból az a véleményem, hogy jobb kitöltetni a papírokat a munkáltatóval, elkérni aztán személyesen leadni, mert nagyon sokszor a munkáltatók miatt van csúszás.
2014. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, tuti a munkáltató a ludas, ha nem TB kifizetőhely a munkáltató, akkor ne neki add le a táppénzes papírt, hanem te vidd be az OEP-nek, bár én a helyedben tgyásra mennék már, főleg, ha a munkáltatót ennyire nem érdeklik a dolgok, időben kezd el az ügyintézést, ne szülés után kelljen.
2014. nov. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

oepnél érdeklődj!

Július eleje óta vagyok táppénzen,2 hetente leadom a tp papírt a munkahelymen és az Oep szépen utal is.

2014. nov. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,utána érdeklődtem és elvesztek a papírok a postán,most küldtük a másolatot,és várunk.Persze elindítjuk a keresést,mert ajánlva lettek feladva.
2014. nov. 26. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!