Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek ideális gyerek...

Szerintetek ideális gyerek szülésre az augusztus vége-szeptember eleje? Pár hónaposan nem fog fázni, megbetegedni a télen?

Figyelt kérdés
Szerintem akkor már nincs nagyon meleg de még hideg sincs!Szerintetek?Mennyi az ideális hőmérséklet a kicsi számára?Írjatok légyszíves!Aggódom ez miatt!!!Tapasztalatokat is írhattok aki kora ősszel,tél elején szült,hogy milyen volt.....
2010. szept. 12. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Hát :-) ideális. De az is ideális ha decemberben vagy júliusban születik. Ha téli baba, akkor fel kell öltöztetni, hogy ne fázzon. Ha nyári, akkor minél kevesebbet ráadni, hogy ne legyen melege.

Az, hogy milyen lesz az idő mikor megszületik, a legkevésbé múlik rajtad, ezért ezen ne aggódj. De teljesen mindegy is. Legyen vastagabb meg vékonyabb ruhája is, hogy tudjad kombinálni és kész. Inkább azokra a dolgokra összpontosíts, amik tőled függnek. Az otthoni környezet, a szoptatás (elnézést aki nem tud, olyan is van, pedig mindent elkövet), a nyugalom, a törődés, a megfelelő táplálkozás, a babusgatás, az ápolás. Ja és ne aggódj, felesleges dolgokért különösképpen ne, ezzel is sokat tehetsz a babáért.

2010. szept. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia ez nem ideális kérdés!!

Nyilván való hogy ha akkor születik akkor ez van!!

Nekem 2008 augusztus 12.én született a kisfiam,és decemberben beteg volt antibiotikumot is adnom kellett neki!!

De ez NEM törvényszerü!!

Minden baba más lehet hogy a tiéd egyáltalán nem lesz beteg 2 éves koráig !!!

lehet csak az ovi kezdésnél csak!!

2010. szept. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ideális nincs, ha jól van öltöztetve a gyerek, akkor nem fog megfázni. Én 2008. augusztus 29-én szültem és a másodikat is így szeretném, ez idő körül. Még voltak nagyon szép idők, így tudtam vele sétálni míg újszülött volt és én is tudtam még kicsit élvezni a nyarat. Viszont idén azért nem mondanám, hogy olyan jó idő lenne, akkor 30 fok körül volt javában a hőmérséklet még szeptember végén. Mire kinőtte a mózest a babakocsin, pont át tudtam rakni a sportrészbe mert már jött a jó idő és nem kellett úgy bebugyolálni (7 hónaposan). 1 éves koráig sosem volt beteg, akkor is csak kicsit taknyos.


Egyébként én nem is igazán a gyerek szemszögéből szülnék újra így, hanem a terhesség miatt. Mivel télen estem teherbe, így mire kezdett a pocim nőni, már jött a jó idő. Terhesnadrágot kölcsönkaptam 3 db-ot, de alig hordtam őket. Nyáron meg simán szoknyában, ruhában jártam, nem kellett külön kismamaruhákat vennem, így a ruhatáram sem változott. Így is utálom, mikor télen egy csomó göncöt magamra kell aggatni, hogy ne fázzak, pocakkal szerintem sokkal macerásabb. :) Emiatt én nagyon szeretnék ismét nyáron-ősszel szülni.

2010. szept. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Egy pici baba bármennyi hónapos, ugyanúgy lehet beteg...

sőt, én babám júliusi és épp attól lett nagyon beteg (kiszáradás) hogy kórházba került, mert a 35 fokokban nem volt elég az anyatej és a kórházban nem adtak neki mást, nekem meg még nem volt rendesen tejem.

2010. szept. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jól néznénk ki ha mindenki e szerint időzítené a baba születését!!! Ezek szerint úgy gondolod, hogy minden ősszel ,télen született baba megfázik és lebetegszik?! Fölösleges ilyen butaságokon aggódni! Ősszel vagy a téli nagy hidegben is szuperül fel lehet öltöztetni ezeket a piciket, semmi bajuk sem lesz. A nagy nyári kánikula szerintem sokkal rosszabb! Én akkor szültem, tudom miről beszélek! Melegük van szegényeknek de már nincs mit levenni róla, mert a 40 fokban az újszülöttet sem öltöztetem fel, egy szál pelusban vagy max pántos body-ban volt. Szenvedett és olyankor is könnyen megfázhat, ha huzat éri vagy bemész vele egy hűtött helységbe.
2010. szept. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem télen, december közepén született a kislányom. Mivel nagyon vágytunk már egy babára, meg sem fordult a fejemben, hogy ideális-e a kiírt időpont... Augusztus végén, szeptember elején általában még jó idő van, szerintem kár ezen aggódni. Én volt, hogy csak úgy tudtam levegőztetni a kicsimet, hogy jól beöltöztettem, és kiálltunk a nyitott ablakba. Szóval a tél nem annyira ideális ebből a szempontból, de bevallom, nem érdekelt.:)
2010. szept. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a lehetö legjobb!!! Se kánikula, se fagy. Én most szeptember 6.-án szültem és nagyon kellemes idö volt bent. Ha választani lehetne, legközelebb is csak ilyenkor szülnék!!!:))

22/L

2010. szept. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én szeptember elejei vagyok, és anya nem panaszkodott, egyedül az augusztusi hőséget volt nehéz elviselnie annó a terhesség utolsó hónapjában. Ezért nem olyan jó, de ha nem mész tűző napra, akkor sztem rendben van. Ja, és szívósabb gyerek voltam a többieknél, akik általában tavaszi vagy nyár eleji gyerekek voltak, mivel picike voltam még az első nagy hidegben. És ugyanúgy kitoltak aludni pár hónaposan a szabadba mint nyáron. Csak jól bebugyoláltak meg felöltöztettek. Sőtt másodunokatesóim olyan 16 év körüliek voltak és rájuk voltam bízva egy nagy havazás alkalmával, és elvittek sétálni. A bölcsőmet ketten cipelték, és mire elértek a célállomásra belepett kb 30 centis hó, csak az arcom maradt szabadon, amin levegőt kaptam. És még csak meg se éreztem az egészet. Szóval, hajrá!!! Nyugodtan ki kell vinni a gyereket a friss, tiszta levegőre!! Csak nézni kell, hogy ne legyen hideg a bőre.
2010. szept. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon relatív!Én 2009.dec.4-én szültem!Hát novemberben,minden elindulás (ált az orvoshoz,de ugye hetente legalább egyszer)iszonyatos kínlódás volt...egyedül belehaltam egy zokniba is!Nem még csizma....Hajnalban a párom már rámadta a zoknit,hogy ne kelljen nekem!Nem értem el a lábam,nagyon nagy hasam volt!

De mire jött a tavasz addigramegerősödtönk,és oda mehettünk ahova csak akartunk!Télen meg nagyon egyszerű volt öltöztetni,mert bele az overállba,rá egy takaró és kész!Nincs dilemma, mint nyáron....De szerintem mindenkinek az a tökéletes amikor az ő babája született!

2010. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2010. szept. 13. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!