Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tgyás kérdésben szeretnék...

Tgyás kérdésben szeretnék segítséget kérni?

Figyelt kérdés
Február 11-re vagyok kiírva. Szeretném szülés előtt megigényelni. Mikor kell a papírokat leadnom? Decemberben hogy már januárban kapjam vagy később? Nem nagyon értem. A védőnőm nem tudott érdemben segíteni.
2014. nov. 24. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
Egy hónappal szülés előtt.
2014. nov. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szülés előtt 28 nappal kérheted, annál előbb nem tudod leadni, mert kell kérj egy papírt (olyan mint a táppénzes papír) az orvostól, hogy tgyásra szeretnél menni. Ezt pedig nem adják oda még 1 nappal korábban sem, csak azon a napon, amelyiken tgyásra mész. Ugyanakkor, ha táppénzen vagy, akkor azt sem zárják le hamarabb, hogy még idén leadd a papírokat. Leghamarabb kb. január 14-től mehetsz tgyásra. Januárban nem kapsz tgyást, mivel utólag fizetik. Tehát, ha minden papír eljut pl. jan.15-én, akkor, ha szerencséd van, február 10-ig megkapod a tgyást jan.14-től jan.31-ig. De úgy tudom, van hóközi utalás az OEP-nél is. Ügyintézés 30 naptári nap, úgy számolj. Tehát, február közepénél előbb, nem fognak utalni neked.

Ha a munkahely TB kifizető, akkor nincs gond, ők mindent időben elintéznek. Ha nem TB kifizető, akkor macerás lehet, ha a munkáltató nem intézi időben a dolgokat. Pl. jövedelemigazolást kell küldjön az OEP-nek. Ha nem ül rajta heteket, akkor február közepén kapsz először tgyást, ha pont szülés előtt 28 nappal igényeled meg.

2014. nov. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Most már értem.
2014. nov. 25. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!