Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kóstoltatás, hozzátáplálás...

Kóstoltatás, hozzátáplálás kérdésben kérnék segítséget anyukáktól?

Figyelt kérdés

Most kezdjük az 5 hónaposommal doktornő tanácsára a hozzátáplálást ,kóstoltatást.Azt mondta almával kezdjük, de tegnap azt nem ette meg. Viszont én ettem babánt és annyira nézte,hogy oda tette a szájához és úgy ette ,hogy azt leírni se lehet. Utána olvastam,hogy banánt nem lehet adni,de akkor most mit csináljak ,mit adjak neki és először mennyit?

A másik kérdésem ,hogy a tejpépet mikor adjam neki ?

Most írta fel a doki,mert anyatejes a kicsi,néha kap tápszerkiegészítést ,de felírta ,mert 1 hónapja nem alszunk éjszaka ,mert egyfolytában cicizik.Akkor este adjam oda neki és a nap többi részében anyatejet?


2013. márc. 12. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfogadsz tőlem tanácsot- bár már millió kérdéshez leírtam ezt. :)

Kőbe vésett szabályok nincsenek, az én lányom is banánnal kezdte 5.5 hósan kivette a kezemből és tömte(hiába csak 7 hótól lehet elvileg adni), az almára ránézni sem tudott. Ha most nem volt baja a banántól, akkor adhatsz neki máskor is. DE! Én inkább azt mondanám, hogy próbálj mondjuk répát vagy sütőtököt adni, azok is édesek, általában ezeket is szeretik a babák, és mégis csak első kaják között szerepelnek inkább.

2013. márc. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az Én fiam is 5hónapos. A doki javaslatára elkezdtem 4hósan. Eddig csak napi 1x kapott valamit.

Én így kezdtem: alma lé, alma lé+ püré, barack, banán, körte, répa, krumpli, sütőtök- és ezek keverve.

Nem is hallottam h banánt nem lehet adni.... na mindegy.


Én elöszőr 3-4 kanálnyit adtam mindenből, és az új ízeket 2-3 napig. Aztán most már annyit adok neki amennyit megeszik. Ált. 60ml-t már megeszik , főleg a gyümölcsökből. Még nincs kiváltva étkezés, és napközben még többször cicit kap+ este is.


Nálunk nagyon sokszor felébredt éjjel , kb. 5-6x. Akkor jöttünk rá hogy estére nem lakik jól, így a doki javaslatára tejpépet adok neki kb. este 6-kor, aztán 8-kor fürdés és utána cici.

2013. márc. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is próbáld inkább a répát és a sütőtököt. én banánt csak 8 hónapos kortól adtam a kisfiamnak. Vehetsz neki őszibarackos bébiételt is.
2013. márc. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Biztos azért, mert a banán édes :) Próbálkozz édesebb almával!

...bár szerintem semmi baj nem lesz a banántól. Vagy: keverj az almához 1 pici banánt :)

Tejpép: adj neki estére annyit, amennyit elfogad + ha kéri még cicire rakhatod.

2013. márc. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sumergo ***** válasza:
100%
Indonéziában a banán az első étel, amit esznek a babák! :-) Igaz, hogy ott helyben terem, nem szállítják napokig, és nem éretlenül szüretelik... De szerintem nem lesz gond, ha azt eszi szívesen.
2013. márc. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Finnországban pedig a hal van az elsők között (nálunk 1 éves kor után javasolt csak). Ezért mondtam, hogy nincsenek kőbe vésve a szabályok. A banán pl azért sem jó, mert szállítják, lassan jut ide. :)
2013. márc. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hamar meghoztam a döntést, a ti írásotok és egy másik oldalon válaszolóké is nagyon sokat segített. Ma reggel kapott 6-7 babakanálnyi almalét ,kicsit savanyút hozott apa de lecsúszott. Mikor lenyelte fintorgott de utána mosolygott. Utána kapott kb .egy körömnyi banánt összenyomkodva kanállal az nagyon ízlett neki. Úgy evett ,mint aki hetek óta kanállal eszik, nyitotta egyből a száját, próbált rágni ... nagyon édes volt :)

Most ,hogy csináljam? Holnap ugyan ezeket adjam ? Vagy répát is lehet? Tehetek este a pépbe vagy csak akkor adjak neki ha már tutira nincs baja ezektől a gyümiktől? Bocsi,csak a drága védőnőnk jövőhéten ér csak ráfelvilágosítást tartani erről.

2013. márc. 12. 15:12
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt egye még. 2-3 nap mindig maradjon ki 2 új között, hogy ha valami gondot okoz esetleg, akkor tudjátok, hogy melyik volt.
2013. márc. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sumergo ***** válasza:
Én egy hétig minden nap ugyanazt adtam, csak kicsit emeltem a mennyiségen napról napra. Így tutira kiderült volna, ha valami nem tetszik a gyomrának/ emésztőrendszerének.
2013. márc. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!