Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egy háztartáson belül élettárs...

Egy háztartáson belül élettársi kapcsolatban egyik gyerekkel lehetek-e én gyesen (tartósan beteg) az újszülöttel meg az apuka?

Figyelt kérdés

#GYES #mindketten gyesen a párommal
2014. nov. 26. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem
2014. nov. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem, de a gyed extra értelmében én úgy gondolom, hogy mivel a kisebbik (gondolom) 2014.jan.1 után született/születik, így a te nevedre igényelheted a gyest mind a 2 gyerekre.Tehát, neked is jár a két ellátás egyszerre, de mind a kettőt a te nevedre kell igényelni.

Vagyis, kapod a nagyobbra is a gyest és a picire is kapod a gyest egyszerre. Addig, ameddig jár. Kérdezz után a MÁK-ban.

2014. nov. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi. Gyedem nem lesz, mert nem dolgoztam, a gyed extra akkor is érvényes? Azaz a 2009 ben született és a 2014 ben született gyerek után mindkét esetben megkaphatom a gyest, 2 gyes?
2014. nov. 27. 02:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, a gyed extra a gyesre is vonatkozik. Mivel a kisebbik 2014-ben született, így igénybe tudod venni mind a 2 gyerekre a gyest.
2014. nov. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ez szuper lenne!!!! Köszi!
2014. nov. 27. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!