Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hol tudnék utána olvasni...

Hol tudnék utána olvasni annak, hogy hogyan változik januártól a GYED kiszámítása?

Figyelt kérdés
2014. nov. 27. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
miért változna januártól a gyed számítása? ugyanannyit fogsz kapni mint decemberben
2014. nov. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező arra gondolt hogy akinek jövőre számítják annak hogy fogják számolni.

Egyébként még nincs megszavazva, de a lényeg ha dolgoztál folyamatosan a szülés előtt, megnézik hogy a szüléstől számítva van-e 180 nap bérezett napod, mert ha igen abból számolnak, nem pedig a megelőző évből. Ez mondjuk egy béremelésnél sokat jelenthet. Meg vannak még "apróbb" változások, de majd ha mindent konkrétan megszavaznak akkor lesz mit beszélni. Mert ugye most is volt már olyan változás hogy ha gyed/gyes van a második x edik baba előtt, akkor most is néztek szerz.szer.jöv.et meg ha vett ki szabit a kismama a kettő között akkor tényleges jövedelmet és amelyik magasabb volt az lett az ellátás alapja.

2014. nov. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Így van, februárban érkezik a gyerkőc, ezért érdekel. Több mint két éve vagyok bejelentve a cégnél, de tavaly februárban szültem és most szeptembertől dolgozok megint. Viszont a kislányommal csak GYES-t kapok. Ezért kérdeztem, hogy akkor most nekem hogy fogják majd ezt számolni! Viszont akkor még nincs erről döntés? Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 27. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!