Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Fiam után Gyest kapok, apa...

Fiam után Gyest kapok, apa átvenné így ő Gyedet tudna igényelni. A fiam 2. szülinapján szülnék, így is járna e a dupla gyes, ha a páromnál marad a gyes, és a második gyerekre én kapnám a gyest?

Figyelt kérdés
Jóval többet kapna a párom ha átírnánk az ő nevére, bár tudom, hogy így a tb-t magam után kéne fizetni, de még így is megérné, csak nem tudom megéri e a sza..kodást, hogy pont szülés után irkáljuk át a nevemre. Vagy egy családon belül jár a dupla gyes? Azaz két különböző személy is igényelheti vagy csak 1? Mert ugye a picinek csak 1 éves kora után tudná megint átvenni a gyesről gyedet...

2014. nov. 28. 22:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Akkor lenne meg egy kerdesem 😊 ha megis apa atvenne es o kapna a gyedet, akkor ha szulok es en vennem at akkor is el ez a ket honapos mizeria vagy azt en mar megkapom utolag? Illetve irtatok hogy a 60 napos idoszak alatt valasztania kell hogy fizu vagy gyed, ezt az oepnek kell lenyilatkozni hogy melyilet valasztja? Csak azert mert a fonokevel lehet meg tudna ezt beszelni ha ra nezve nem veszelyes.. Maskulonben nem tudjuk atirni mert nagy szuksegunk van arra a ket honap gyesre.. 😞
2014. dec. 1. 09:46
 12/14 A kérdező kommentje:
Marmint valoban valaszthat hogy melyiket Keri vagy Csak a gyedet nem kapna 60 napig automatikusan?
2014. dec. 1. 09:47
 13/14 anonim ***** válasza:

szerintem hívd fel az oepet és kérdezd meg. ott biztos elmondják, hogy mi is a pontos válasz.

első válaszoló vagyok, én se tudtam arról, hogy lehet választani fizu és gyed között :) egy telefon...


és visszafele nincs így, akkor se lenne ha apa valóban otthon lenne, csak ha apa munka mellett veszi át a gyedet, akkor van ez a 2 hónap megszakítás

2014. dec. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mar keresem a szamot 😊
2014. dec. 1. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!