Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénzre szeretnék menni...

Táppénzre szeretnék menni majd januártól, mert a főnököm szerintem ki akar rúgni. Nem mondtam még, de érzem. Terhesség alatt nem rúghat ki táppénzről?

Figyelt kérdés
Még nem mondtam, hogy babát várok, de egy ideje érzem, hogy valami nem tetszik a főnökömnek, vagyis a kisinasának. Most ma akarom megmondani, hogy babát várok, mert eléggé elkezdtek szívatni. Nem akarok kiborulni jobban. Eddig is hétvégén is dolgoztam, ha kellett, egy szavam nem votl semmire, de tény, hogy most elszúrtam egy dolgot, ami kb 100 ezer forint veszteség, és előtte is volt egy hasonló tétel. Persze ez nem kottyan meg a cégnek. Rendkívülivel felmondhatnak ilyenkor? Félek, mert eddig mindig törekedtem jól végezni a munkámat, de olyan feladatom van, hol 22 jegyű kódokkal kell dolgozni és elég nagy a tévedési lehetőség.... Mire számíthatok táppénz alatt? Nekem még egy hónap számít bele a tgyáshoz szmolt összegbe, mert 2015 júniusban szülök. 3. gyerek így jár az adókedvezmény is. Az táppénzből is jár?
2014. dec. 2. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy munkajogászt. Terhes nőt is ki lehet rúgni, ha súlyos hibát vét :-(
2014. dec. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendkívülivel terhesség alatt is felmondhatnak. Az adókedvezményt a táppénznél is érvényesítheted, de érdemes apukával megosztani így hogy már 3 gyerek után jár.
2014. dec. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Táppénzről nem rúghatnak ki terhesség alatt.
2014. dec. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
Most raadasul ugy olvastam h uj torveny lepett eletbe. Ha nem is jelented be h babat varsz automatikusan vedett vagy. Ugyanis azert csinaltak ezt h ne kelljen rogton x hetesen az elejen bejelentened ha kiderul, mert nagy az eselye a vetelesnek, stb. Es ugye senkire nem tartozik ez, de ha ez tortenik akkor ujbol papirmunkaval jar az egesz. A szuloklapjan olvastam egy cikket errol. Ha mar terhessegi tappenzen vagy nem rughatnak ki, es az adokedvezmenyt ott is hasznalhatod, marmint tappenz alatt.
2014. dec. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6%
Utolsó, az adókedvezménynek és a táppénznek semmi köze egymáshoz! Adókedvezmény a 91. naptól jár, de nincs mindenki táppénzen ilyen korán. :)
2014. dec. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Velem pont ez történt. Felmondtak nekem, de már terhes voltam a felmondás pillanatában - csak épp én sem tudtam róla.

Vissza kellett venniük.


De egyébként szerintem egy 100eFt-os károkozás nem egy nagy összeg ahhoz, h rendkívülivel fel lehessen mondani, ha több millióról lenne szó, még azt mondanám, h esélyes, de így szerintem nem... Max. a kárt fizettethetik meg veled.

2014. dec. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
5os minek szolsz bele olyanba amihez nem ertesz. A kerdezo azt kerdezte ha tappenzen van igenybe veheti-e az adokedvezmenyt, arra irtam h igen termeszetesen ha tappenzt kap hozzaszamoljak. Honnan jott neked az h nem mindenki akar egybol tappenzre menni. Olvasol is vagy csak kotekedsz?
2014. dec. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2014. dec. 2. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!